LOT luzuje zasady dotyczące maseczek ochronnych. Już nie trzeba ich nosić w samolocie

28 marca 2022 r. rząd ograniczył obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Maseczki przestały być obowiązkowe w miejscach, które nie są związane z placówkami leczniczymi. Nie musimy więc zakrywać twarzy m.in. przy wchodzeniu do sklepów czy w komunikacji miejskiej. Polskie Linie Lotnicze LOT, w związku ze zmianami, także zniosły konieczność zakrywania nosa i ust na pokładzie samolotu.

Interesujesz się nowymi wydarzeniami? Więcej informacji znajdziesz na stronie gazeta.pl.

Zobacz wideo Paszport i dowód dla dziecka - jak wyrobić?

Zmiany, jakie rząd wprowadził 28 marca 2022 r., wpłynęły na funkcjonowanie wielu branż. Nie inaczej jest w przypadku turystyki. Odkąd zniesiono obowiązek noszenia maseczek, coraz więcej firm lotniczych luzuje swoje wewnętrzne obostrzenia. Taką decyzję podjął między innymi PLL LOT.

Linie lotnicze rezygnują z konieczności noszenia maseczek ochronnych

Decyzje rządów spowodowały, że coraz więcej przewoźników luzuje wewnętrzne obostrzenia dotyczące zakrywania nosa i ust. Wiele europejskich linii lotniczych zrezygnowało z tego obowiązku. Przed Polskimi Liniami Lotniczymi LOT zrobiły to m.in. easyJet, Norwegian, Flyr, Widerøe oraz SAS. Zarząd przewoźnika zaleca jednak, by pasażerowie mieli założone maseczki, ze względu na własne bezpieczeństwo. Ponadto poinformował turystów, że w niektórych krajach nakaz zakrywania twarzy cały czas obowiązuje.

"W związku ze zniesieniem obowiązku chodzenia w maseczkach, na pokładach LOT nie ma już obowiązku ich noszenia. Wciąż jednak zachęcamy do zakładania ich podczas lotu" - czytamy  na Twitterze przewoźnika.

Zmiany dotyczące COVID-19 - nowe informacje dla podróżujących

Nie tylko obowiązek noszenia maseczek został zniesiony. Zmieniły się również inne zasady dotyczące podróżowania. Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o nich turystów:

"Od 28 marca 2022 r. osoby przylatujące do Polski ze strefy Schengen, jak i spoza są zwolnione z wypełniania Karty Lokalizacji Podróżnego. Zniesiony został obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej (również na pokładach statków powietrznych), obowiązek przedstawiania Unijnego Certyfikatu COVID po przylocie do Polski oraz wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2. Nie ma również obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie".

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: