Kobieta sprzątała plażę. "Patrzcie! Mama znalazła skrzynię skarbów!"

Jennie Fitzgerald podczas sprzątania plaży zauważyła zakopany w piasku kawałek drewna o nietypowym kształcie. Okazało się, że to skrzynia pełna skarbów. "Sytuacja była naprawdę surrealistyczna" - powiedziała BBC kobieta.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wielka Brytania. Czy zniesienie obostrzeń do 21 czerwca jest możliwe?

Jennie Fitzgerald, sekretarka medyczna, spędzała z rodziną weekend w przyczepie kempingowej w okolicach Happisburgh w hrabstwie Norfolk na północ od Londynu. W niedzielę 20 marca podczas sprzątania plaży zaintrygował ją zakopany w piasku kawałek drewna o nietypowym kształcie. Gdy podeszła bliżej, zauważyła mosiężny zamek.

"To była skrzynia skarbów" - powiedziała BBC 38-latka. Rozemocjonowana zadzwoniła do męża, aby przyszedł na miejsce, razem wrócili do przyczepy. "Patrzcie! Mama znalazła skrzynię skarbów" – powiedziała do dzieci, po czym razem z partnerem oczyścili znalezisko z piasku, a gdy je otworzyli, zaczęły wypadać prawdziwe skarby. "Monety, klejnoty, zegarek kieszonkowy. A na koniec duża ozdobna butelka perfum. Byłam w szoku, po prostu siedziałam i gapiłam się na wszystkich" - relacjonowała kobieta.

"Wciąż jestem w szoku"

W skrzyni znaleziono także żelazny klucz i srebrny uchwyt na zapałki z wygrawerowanym imieniem Ernest. Łącznie znajdowało się w niej 100 monet, głównie z epoki wiktoriańskiej, niektóre są jednak starsze - datowane na czas panowania króla Jerzego III (1760-1820). Zdaniem Fitzgerald, niektóre monety wyglądały na rzymskie i wiele wskazuje, że sama skrzynia pochodzi z epoki wiktoriańskiej. Na kłódce znajduje mała korona i symbol VR.

"To był szalony czas, wciąż jestem w szoku" - mówiła w BBC. "Moje dzieci sądziły, że teraz rodzina stanie się bogata i sławna" – dodała.

Kobieta o znalezisku poinformowała Radę Hrabstwa Norfolk. Przekazała im też skrzynię, która trafiła do specjalistów. Mają wycenić jej zawartość, a także ustalić do kogo mogła należeć.

Źródło: BBC

Więcej o: