Wyjątkowy rejs samolotu linii Enter Air. Pierwszy raz załoga była złożona wyłącznie z kobiet

Siedmioosobowa załoga linii Enter Air pod dowództwem kpt. Katarzyny Kapitan - nie brzmi to wyjątkowo. Ale jeśli uściślimy, że wśród składu personelu znajdowały się wyłącznie kobiety, to już kwestia warta odnotowania. Tym bardziej że był to pierwszy raz w historii tej linii, gdy zrealizowano taki lot.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

O załodze samolotów nie mówi się za wiele. Ale nie w tym przypadku. Tym razem to właśnie personel samolotu SP-ESB na trasie Warszawa - Hurgada gra pierwsze skrzypce. To był bowiem pierwszy w historii linii lotniczych Enter Air w pełni kobiecy rejs.

Pierwszy całkowicie kobiecy rejs w Enter Air

W przypadku linii lotniczych w zawodzie personelu pokładowego zdecydowanie dominują kobiety. Jednak żeńska reprezentacja pojawia się coraz częściej i za sterami tych imponujących maszyn. Linie lotnicze Enter Air poinformowały, że po raz pierwszy w ich historii lot odbył się wyłącznie pod żeńskim dowodzeniem. Cały personel oraz kapitanowie to kobiety. Jak podaje portal Rynek Lotniczy, oprócz kapitan wzięły w nim udział pierwsza oficer Magdalena Tubylewicz oraz załoga szefowej pokładu Zuzanny Pniewskiej w składzie: Karolina, Katarzyna, Zuzanna i Aleksandra, które zajęły się bezpieczeństwem i komfortem pasażerów.

Ta chwila była tak wyjątkowa, że uczczono ją pamiątkowym zdjęciem i wpisem na Facebooku:

Taki dzień jak wczorajszy nie zdarza się często w lotnictwie. W Enter Air taki lot był pierwszym, kiedy to rejs wykonała siedmioosobowa damska załoga pod dowództwem kpt. Katarzyny Kapitan.

Post został opublikowany w piątek, 25 marca. W ciągu dwóch pierwszych godzin wpis zebrał prawie półtora tysiąca pozytywnych reakcji i kilkadziesiąt komentarzy:

Mocna ekipa.
Kapitan Katarzyna Kapitan? Przezabawny match. Gratulacje dla całej załogi!
Dziewczyny rządzą!

Linia lotnicza Enter Air 

Znaleźli się też internauci, którzy w komentarzach dodali, że mieli już wcześniej okazję podróżować samolotem kierowanym przez tą panią kapitan. Ich wrażenia były jak najbardziej pozytywne. Oczywiście znaleźli się też tacy, którzy w wyłącznie kobiecym locie znaleźli powody do narzekania. 

Enter Air jest polską linią czarterową pracującą zarówno dla krajowych biur podróży (np. Rainbow Tours, TUI, Itaka, Coral Travel), jak i zagranicznych. 

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: