Bon turystyczny niedługo straci ważność. To ostatnie chwile, aby go wykorzystać. Do kiedy jest ważny?

Wielu Polaków nie wykorzystało jeszcze przysługujących im bonów turystycznych. Wakacje 2022 są jednak ku temu ostatnim momentem, ponieważ na jesieni świadczenie straci ważność. Do kiedy można zrealizować 500+ na wakacje?

Więcej artykułów o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bon turystyczny przyznawany jest osobom posiadającym co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia i podobnie jak w programie "Rodzina 500 Plus", przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł, a na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł.

Bilet lotniczy/karta pokładowa (zdjęcie ilustracyjne) Twój bilet lotniczy ma tajemniczy kod? Miej się na baczności

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? To ostatni moment, aby zaplanować wycieczkę z dofinansowaniem

Bon turystyczny można wykorzystać do końca września 2022 roku. Przypomnijmy, że świadczenie weszło w życie w sierpniu 2020 roku i zostało wprowadzone, aby wesprzeć branżę turystyczną oraz rodziców w okresie pandemii.

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

Jak aktywować bon turystyczny? Wystarczą dwa proste kroki

Aktywacja bonu turystycznego nie wymaga składania wniosku. Wystarczy jedynie wygenerować go w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Po aktywacji kodu otrzymujemy za pomocą wiadomości tekstowej 16-cyfrowy kod na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten należy okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Gdzie można wykorzystać środki? Opcji jest całkiem sporo!

Bon turystyczny można zrealizować na terenie całej Polski. Można nim opłacić zarówno pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym, jak i imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

kwarantanna - zdjęcie ilustracyjne Koniec z kwarantanną przy wjeździe do Polski. Przepisy obowiązują od 28 marca

Polacy odpoczywali na urlopach. Aktywowano już ponad 3 mln bonów

Przemysław Marczewski z działu marketingu Polskiej Organizacji Turystycznej poinformował w rozmowie z Wirtualną Polską, że do tej pory aktywowano 3 mln 388 tys. 914 bonów, z czego częściowo lub całkowicie wykorzystano 2 mln 735 tys. 796.

Jak wskazał, suma płatności zrealizowanych z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego to 2 mld 183 mln 323 tys. 246 zł (stan na 24 marca 2022 roku).

Źródła: WP, bonturystyczny.polska.travel

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: