Szwajcarski milioner Guido Fluri ratuje ukraińskich uchodźców. Mówi "pieniądze nie są tu najważniejsze"

Szwajcarski przedsiębiorca Guido Fluri włącza się w organizowanie pomocy uchodźcom wojennym z terenów Ukrainy. Założyciel stowarzyszeń działających na rzecz ochrony dzieci, które doświadczyły przemocy wyczarterował samolot, który ma przewieźć kobiety i dzieci do Zurychu.

W ciągu jednego miesiąca wojny 3,7 mln osób zostało zmuszonych do ucieczki z Ukrainy. Zostawili dom, pracę, rodzinę i znajomych. Uciekli, kiedy bomby zaczęły spadać na ich domy, a z okien wylatywały szyby. 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Szwajcarski milioner rusza z pomocą. Guido Fluri wynajął samoloty

Jedną z osób, która bezinteresownie chce pomóc uciekinierom z Ukrainy jest Guido Fluri. Szwajcarski milioner, który pojawił się z odsieczą na krakowskim lotnisku. Wynajął samoloty, by wywieźć z Polski do Szwajcarii grupę kobiet i dzieci uciekających przed rosyjskimi bombami.

Aleksander ŁukaszenkaBiałorusini nie chcą brać udziału w wojnie w Ukrainie [SONDAŻ]

Szwajcaria przyjmuje uchodźców. Zapełniają się samoloty do Zurychu

Szwajcarski milioner przetransportował do tej pory ponad 300 Ukraińców z Polski do Szwajcarii od początku inwazji Rosji na Ukrainę. Samolot wyczarterowany przez Guido Fluriego, szwajcarskiego przedsiębiorcę, który zarobił miliony na budowie imperium nieruchomości, wylądował w Zurychu 24 marca. Przetransportował on 90 Ukraińców, głównie matki i dzieci. Jest to już drugi samolot wyczarterowany przez Fluriego. Poprzedni wystartował 8 marca i przywiózł do Szwajcarii około 150 Ukraińców. Fluri wynajął również autobus, którym wwiózł do swojego alpejskiego kraju kolejnych 80 osób.

Zniszczona cerkiew w UkrainieZwierzchnik Cerkwi Ukrainy o Cyrylu: Obłudne błogosławieństwo wojny

Wspomnienia z przeszłości motorem do działania. Poruszająca historia Guido Fluriego

Po dotarciu na płytę lotniska w Zurychu, w dalszą drogę uchodźców zabierają piętrowe autobusy. Są przewożeni do różnych miejsc zakwaterowania. W tym także do byłego domu dziecka w Mumliswil-Ramiswil w kantonie Solothurn, gdzie Fluri przebywał w dzieciństwie. Później jego fundacja kupiła ten budynek i przekształciła go w miejsce pamięci o dzieciach takich jak on, czyli z różnych powodów, oderwanych od swoich rodzin. Fluri w dzieciństwie przebywał w rodzinie zastępczej, bo został zabrany od matki, która urodziła go w młodym wieku, a później zachorowała na schizofrenię.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

 

Więcej o: