W Wenecji mają problem. Turyści dostali pistolety na wodę

Odwiedzający Wenecję turyści nie mogą w spokoju spożywać posiłków na świeżym powietrzu. Dlaczego? Winne temu są... mewy. Hotelarze szukają na nie skutecznego sposobu. Póki co rozdają gościom pistolety na wodę. Ma to być broń na ptaki.

Interesujesz się najnowszymi wydarzeniami? Więcej informacji znajdziesz na stronie gazeta.pl.

Zobacz wideo Ten kurort kryje tajemnicę, o której wiedzą nieliczni

Jak podaje magazyn "The Guardian", Wenecja zmaga się z plagą mew. Ptaki stają się ogromnym problemem dla turystyki. Każdego dnia przeszkadzają gościom w jedzeniu na zewnątrz. Wenecki zarząd hotelarski stara się stworzyć skuteczny oraz bezpieczny plan odstraszenia irytujących turystów i pracowników zwierząt. 

Rusza remont symbolu Gdańska - Żurawia nad Motławą. Symbol Gdańska do remontu. Na kilka miesięcy zostanie zasłonięty

Hotelarze w Wenecji biorą sprawy w swoje ręce

Właściciele hoteli nie chcą jednak czekać na decyzję głównego zarządu. Postanowili sami rozprawić się z mewami. Goście w hotelach Gritti Palace i Hotel Monaco & Grand Canal otrzymują pistolety na wodę w kolorze pomarańczowym. Właściciele zdecydowali się na, to gdy usłyszeli, że mewy nie lubią tej barwy. Ma to być "broń" do walki z ptakami, które przeszkadzają w wypoczynku. Potrafią nawet kraść jedzenie prosto z rąk. Taka sytuacja spotkała jedną z turystek na Placu św. Marka. Zwierzęta podlatują również do restauracji i niszczą zastawę.

- Musimy cały czas zmieniać obrusy, talerze i szklanki, które często tłuką. Niektórzy klienci się z tego śmieją, inni wpadają w złość - powiedział jeden z hotelarzy.

Problematyczna wszechobecność mew w Wenecji

Od kilku lat ptaki spędzają sen z powiek weneckich hotelarzy. Zorganizowali oni seminarium, w którym były one głównym tematem. Na spotkaniu szukano skutecznych sposobów na odstraszenie mew od jedzących gości. Okazuje się, że taka ilość ptaków jest szkodliwa również dla infrastruktury. 

- Duża liczba mew, oprócz tego, że jest agresywna i irytująca dla ludzi, stanowi problem nie tylko dla zdrowia, ale także dla budynków i środowiska - powiedział Francesco Boemo, koordynator seminarium.

Holandia, Haga Kraj wiatraków zmienia zasady wjazdu. Zapomnijcie o testach!

Spotkanie w sprawie mew. "Trzeba znaleźć nieokrutne rozwiązanie"

Mewy są we Włoszech gatunkiem chronionym, więc nie można się ich całkowicie pozbyć. Obecni na naradzie pracownicy szukali bezpiecznych dla ptaków sposobów na odstraszenie ich. Padały różne propozycje, które szczegółowo omówiono. Zaproponowane działania to między innymi użycie specjalnych dźwięków lub nieprzyjemnych zapachów (niewyczuwalnych przez człowieka). Pojawiały się również głosy o wynajęciu sokolnika, który miałby polować na mewy. Ostatnie rozwiązanie okazało się być jednak zbyt kosztowne. 

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: