Bali 2022 - zasady podróżowania. Zaszczepieni wjadą bez kwarantanny, ale pod kilkoma innymi warunkami

Pandemia koronawirusa zablokowała wielu osobom plany urlopowe i nie tylko. Tym razem na turystów otwiera się Bali - w 2022 r. umożliwia wjazd na tę wyspę bez kwarantanny osobom zaszczepionym. Jednak i oni muszą spełnić szereg warunków pobytu. Sprawdźcie jakich.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zanurkował w wodach koło Bali, a tam... morze śmieci

Indonezyjska wyspa Bali znów wpuszcza podróżnych na swój teren. Zaszczepieni mogą uniknąć kwarantanny, ale muszą spełnić kilka innych warunków. Przedstawiamy zasady pobytu obcokrajowców na Bali w 2022 r.

Obostrzenia na terenie Bali w 2022 r.

Wyspa Bali (należąca do Indonezji) otworzyła się ponownie na turystów z innych państw. Ściślej rzecz biorąc, na podróżnych z 42 krajów, w tym Polski. Wyspa ta od 22 marca 2022 roku zwalnia z kwarantanny wszystkich w pełni zaszczepionych na COVID-19. Inne obostrzenia to:

  • posiadanie wizy Visa On Arrival - do kupienia po przylocie na lotnisku, kosztuje 500.000,00 IDR (ok. 150 za osobę, w tym dzieci). Jest ważna 30 dni (z możliwością jednorazowego przedłużenia),
  • wykonanie 2 testów PCR - jednego na 48 h (lub mniej)  przed podróżą, oraz drugiego po przylocie, już na lotnisku. Drugi test jest płatny - kosztuje 275.000,00 IDR (ok. 90 zł),
  • instalacja w telefonie aplikacji Peduli Lindungi i wypełnienie w niej części eHAC.

Bali 2022 - Inne wymogi formalne dla podróżujących

Oprócz powyższych zasad, turyści wybierający się na tę wyspę, muszą zadbać o następujące sprawy:

  • paszport musi być ważny co najmniej pół roku od momentu przylotu,
  • należy mieć bilet powrotny/na dalszą podróż do innego kraju,
  • trzeba zadbać o ubezpieczenie zdrowotne, które pokrywa koszty leczenia COVID-19,
  • należy też wypełnić elektroniczną deklarację celną e-CD.

Osoby, które są w pełni zaszczepione, muszą mieć przy sobie zaświadczenie o szczepieniu na COVID-19. Natomiast osoby, które nie zaszczepiły się z powodów zdrowotnych, muszą mieć zaświadczenie lekarskie ze Szpitala Rządowego kraju wyjazdu. 

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: