To będzie jedna z najdłuższych tras lotniczych na świecie. Rejs potrwa ponad 17 godzin

Pierwsze połączenie na trasie Nowy Jork - Auckland wystartuje we wrześniu. Jak przewidują pracownicy Air New Zeland, będzie ono cieszyło się popularnością przez cały rok.

Więcej ważnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Linie lotnicze wstrzymują loty nad Ukrainą. Co dalej?

Jesienią tego roku zostanie uruchomione pierwsze połączenie z Nowego Jorku do Auckland w Nowej Zelandii. Co ciekawe, będzie to jedna z najdłuższych tras lotniczych na świecie. Lot potrwa aż 17 godzin i 35 minut. 

"Liczba turystów latających z USA do Nowej Zelandii wzrosła podwójnie"

Już w maju Nowa Zelandia otworzy granice dla zaszczepionych turystów. Wszystkie osoby, które zdecydują się na podróż do tego kraju, będą musiały okazać negatywny wynik testu PCR, a także zrobić szybki test antygenowy po przylocie. 

Otwarcie nowej trasy, o której jest obecnie głośno w mediach na całym świecie, jest więc wiązane z tą zmianą. Stany Zjednoczone są od długiego czasu jednym z najważniejszych rynków dla Air New Zeland.

- W ciągu sześciu lat przed pandemią liczba turystów latających z USA do Nowej Zelandii wzrosła podwójnie. Przewidujemy więc, że połączenie będzie cieszyło się popularnością przez cały rok - powiedział Greg Foran, dyrektor generalny Air New Zeland.

 

Pierwsze połączenie na trasie Nowy Jork-Auckland wystartuje 17 września. Samoloty na tej trasie będą kursowały trzy razy w tygodniu. Podróżni na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner będą mieli do wyboru 13 kanap w klasie ekonomicznej, 215 miejsc w klasie ekonomicznej, 33 miejsca w klasie ekonomicznej premium oraz 27 miejsc w klasie biznes. 

Najdłuższa trasa lotnicza

Warto jednak pamiętać, że nie będzie to najdłuższy lot na świecie. Rekordowe połączenie do Singapuru z Nowego Jorku trwa aż 18 godzin i 40 minut. Jest ono obsługiwane przez Singapore Airlines. Na tej trasie samoloty pokonują ponad 15 tysięcy kilometrów. 

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o: