Kraj wiatraków zmienia zasady wjazdu. Zapomnijcie o testach!

Holandia, ten piękny kraj - położony na równinach, pokryty siecią sztucznych kanałów, królestwo rolników i kupców - znosi restrykcje wyjazdowe dla turystów. Zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione, mogą tu już wjeżdżać bez obowiązku testu czy kwarantanny.

Nowe zasady obowiązują od 23 marca, można już więc szukać ciekawą ofertę typu city break, aby czym prędzej znaleźć się w Amsterdamie, Rotterdamie czy Hadze. Holandia idzie w ślady wielu innych europejskich krajów i łagodzi restrykcje wjazdowe dla turystów. Wygląda na to, że podróżowanie do tego państwa stanie się o wiele prostsze, ponieważ zniesiono obowiązek robienia testów przed przybyciem na miejsce.

Zobacz wideo Jak spakować kosmetyczkę na wakacje?

Więcej artykułów o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Od poluzowania obostrzeń do całkowitego ich zniesienia 

Do tej pory z takiego badania zwolnione były osoby zaszczepione, które mogły potwierdzić przyjęcie preparatu paszportem covidowym. Teraz jednak się to zmieni. Testu na koronawirusa nie będą musieli bowiem wykonywać również niezaszczepieni.

Na stronie naszego Ministerstwa Zdrowia te informacje jeszcze nie zostały zaktualizowane. Ostatnia data aktualizacji pochodzi z 25 lutego i mówi o częściowym poluzowaniu obostrzeń. W barach, restauracjach, na wydarzeniach kulturalnych i sportowych, do 22 marca obowiązywał nakaz okazania certyfikatu covidowego i konieczność noszenia maseczki aż do momentu zajęcia miejsca siedzącego. Ponadto osoby przybywające do Holandii musiały okazać ważny paszport potwierdzający zaszczepienie lub odbyć kwarantannę.

Od 23 marca 2022 osoby podróżujące do Holandii nie muszą już pokazywać negatywnego wyniku testu. Nie obowiązują żadne zasady dla osób podróżujących z krajów UE / strefy Schengen. Taką informację można przeczytać na holenderskiej rządowej stronie

Brak kwarantanny dla wszystkich

Wszyscy turyści mogą teraz bez problemu wjechać do Holandii i nie przejmować się też tym, czy będą musieli się udać na kwarantannę, czy nie, ponieważ ten obowiązek został też zniesiony. Jeżeli chcecie dostać się do tego europejskiego państwa samolotem, musicie pamiętać o wypełnieniu specjalnego formularza.

Holandia dołącza do innych krajów, które zniosły obostrzenia

Holandia nie jest jednak pierwszym krajem w Europie, który zdecydował się na taki krok. Lista jest już całkiem długa, bowiem bez testów i kwarantanny zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni mogą wjechać m.in. do całej Wielkiej Brytanii (czyli m.in. do Anglii, Walii czy Szkocji), Irlandii, Czarnogóry, Słowenii, Rumunii, na Islandię czy Węgry.

W Holandii w pełni zaszczepione jest 70,8 proc. obywateli i 82,5 proc. dorosłej populacji.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Źródło: Fly4free

Więcej o: