"Milionerzy". Padło podchwytliwe pytanie geograficzne o Półwysep Fennoskandzki. Uczestnik wykorzystał dwa koła ratunkowe

Marcin Cieliński był uczestnikiem w 525. odcinku programu "Milionerzy". Grę rozpoczął zdecydowaną i szybką odpowiedzią, późniejsze pytanie sprawiło mu nieco więcej problemu. Przy pytaniu za 40 tys. wykorzystał aż dwa koła ratunkowe. Chwilę niepewności sprawiło pytanie o geografię.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

W ostatnim odcinku programu "Milionerzy" uczestnikiem był Marcin Caliński - analityk informacji biznesowych ze Ślęży i pasjonat ogrodnictwa. Pierwsze pytanie nie sprawiło żadnej trudności, uczestnik odpowiedział na nie w niewiele ponad cztery sekundy. Szczęście i pewność w grze szybko minęła. Pan Marcin na pytanie o poruszanie się korzenionóżki wykorzystał pierwsze koło ratunkowe.

Podchwytliwe pytanie w programie "Milionerzy" - uczestnik wykorzystał dwa koła 

Po tym jak uczestnik odcinka wykorzystał pomoc publiczności, kolejne pytania nie sprawiały trudności. Dobra passa szybko się skończyła przy pytaniu gwarantującym 20 tys. zł i brzmiało następująco:

Który półwysep to część Półwyspu Fennoskandzkiego?

  • A) Apeniński
  • B) Iberyjski
  • C) Bałkański
  • D) Skandynawski
Zobacz wideo W Norwegii powstaje podwodna autostrada. Koszt inwestycji to 16-krotność budżetu na polskie drogi

Pytanie jest dosyć podchwytliwe i wymaga dobrej znajomości geografii. Marcin po dłuższych namysłach poprosił prowadzącego o wykorzystanie kolejnego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Przyjaciel uczestnika podpowiedział, że poprawna jest najprawdopodobniej odpowiedź "D" - Skandynawski, jednak nie był pewien swojej odpowiedzi.

Uczestnik po dalszych przemyśleniach postanowił, że zrezygnuje z gry, mówiąc, że musiałby strzelać. Prowadzący program Hubert Urbański skomentował to słowami:

Tu ciągle ktoś strzela.

To przekonało Marcina i postanowił definitywnie wybrać odpowiedź "D" - Skandynawski. Ryzyko opłaciło się, to była poprawna odpowiedź. 

Półwysep Skandynawski to półwysep w Europie Północnej stanowiący zachodnią część Półwyspu Fennoskandzkiego, a także jedna z trzech prowincji fizycznogeograficznych megaregionu o tej samej nazwie.

Więcej o: