Wakacje 2022 - odliczanie właśnie się zaczęło. Jak długo musimy jeszcze na nie czekać?

Do końca roku szkolnego 2021/2022 pozostało jedynie 13 tygodni, czyli 92 dni. Nie licząc weekendów i świąt - będzie to tylko 66 dni. To ostatni dzwonek, żeby zarezerwować wakacyjny wyjazd, a przede wszystkim pomyśleć o opiece - kiedy my będziemy w pracy - dla naszych pociech.

Oficjalna strona, która odlicza pozostałe dni do wakacji (a nawet minuty), dostępna jest pod tym adresem: www.kiedywakacje.pl/odliczanie. Sprawdź, na kiedy jest zaplanowany koniec roku szkolnego, kiedy zaczynają się w tym roku matury, a przede wszystkim, na jaki termin najlepiej rezerwować rodzinne wakacje w 2022 r. Wcześniejsza rezerwacja wyjazdu to nie tylko okazja, by lepiej zaplanować wakacyjny budżet, ale też sposób na wybranie najkorzystniejszej oferty zarówno pod względem terminu podróży i miejsca wylotu, jak i rodzaju hotelu.

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacje 2022. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego?

Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się już 24 czerwca. Oznacza to, że zajęcia kończą się w czwartek 23 czerwca, a oceny muszą być wystawione około tygodnia wcześniej. Ostatni tydzień roku szkolnego jest więc okresem nieco luźniejszym – wtedy zwykle wychowawcy organizują wyjścia i spotkania poza murami szkoły. Różne wycieczki, zielone szkoły i inne edukacyjne oraz nieco luźniejsze wyjazdy cieszą się wtedy dużym powodzeniem. Błogie dni lenistwa potrwają tradycyjnie do 1 września. Oznacza to, że wakacje będą liczyć 9 i pół tygodnia czyli 66 dni.

Jesteś tegorocznym maturzystą? Przed tobą najdłuższe wakacje w życiu

Nieco inaczej przedstawia się sprawa końca roku szkolnego w przypadku maturzystów, którzy kończą naukę szkolną 29 czerwca 2022 roku. Nie oznacza to jednak, że przestają się uczyć, przed nimi przecież egzamin dojrzałości. W tym roku matury zaczynają się zaraz po majówce, to jest 4 maja, który przypada w środę. Ostatni dzień egzaminów wypada 23 maja w poniedziałek. Oczywiście wszystko jest uzależnione od kalendarza matur, który jest dostępny na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Faktem jest jednak, że przed tegorocznymi maturzystami – najdłuższe wakacje w życiu. Dla nich wakacje 2022 potrwają one aż do 1 października, o ile absolwenci zdecydują się pójść na studia. Wielu młodych ludzi, przystępujących do egzaminu dojrzałości, pożytkują ten czas na liczne wyjazdy, kursy, a nawet pierwszą pracę.

Poprawkowicze – grupa uczniów, która nie cieszy się z wolnego

Nie wszyscy będą cieszyć się z dni wolnych od szkoły w wakacje 2022. W tej grupie znajdą się poprawkowicze, którzy otrzymali jedną lub dwie oceny niedostateczne na świadectwie. Muszą oni złożyć podanie do dyrektora szkoły o dopuszczenie do egzaminu poprawkowego i to od dyrektora zależy kiedy będą poprawki.

Egzaminy poprawkowe mogą zdawać też maturzyści, którzy na egzaminie dojrzałości otrzymali jedną ocenę niedostateczną. Mają oni krótki czas, bo tylko tydzień na zgłoszenie chęci podchodzenia do poprawki.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: