Luksusowy jacht Abramowicza chciał wpłynąć do portu. Niespodziewanie podpłynął mały ponton

Solaris, luksusowy jacht rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza chciał zakotwiczyć w tureckim porcie. Niespodziewanie, mały ponton pełen młodych Ukraińców zatarasował mu drogę.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Gen. Pacek: Turcja może być takim państwem, gdzie mogą się toczyć negocjacje Ukraina-Rosja

W poniedziałek w okolicach tureckiego wybrzeża widziano luksusowy jacht Solaris. Jednostka należąca do Romana Abramowicza trzymając się z dala od wód Unii Europejskiej, wciąż próbuje ominąć sankcje. Tym razem jacht chciał wpłynąć do portu, ale drogę zatarasował mu mały, dmuchany ponton, pełen młodych Ukraińców.

Rosyjskie jachty cumują u wybrzeży Malediwów Jacht Abramowicza wciąż omija sankcje. Nieuchwytny krąży u wybrzeży Turcji

Jacht Abramowicza zatrzymany. Do sieci trafił ciekawy film nagrany w Bodrum

W Internecie pojawiło się bardzo ciekawe nagranie, wykonane w Bodrum (miejscowość w południowo-zachodniej Turcji, nad Morzem Egejskim). Na wspomnianym filmie widać luksusowy jacht Solaris, który usiłuje zakotwiczyć w pobliskim porcie. Nagle przed ogromną jednostką zmaterializował się mały, dmuchany ponton. Prowizoryczny stateczek ma na pokładzie ukraińskie dzieci z drużyny żeglarskiej z Odessy (miasto na Ukrainie, nad Morzem Czarnym). Ponton ma ukraińskie flagi i transparenty o treści: "Nie dla wojny!".

Według informacji z zagranicznych mediów, ukraińska młodzież została szybko zabrana z drogi luksusowego jachtu Solaris przez turecką straż przybrzeżną. Oficjalnie Turcja próbuje zachować neutralność i nie zgadza się z restrykcjami wobec Rosji. Jak podaje agencja Reuter, całe zajście miało miejsce w poniedziałek, a dzień później Solaris zakotwiczył w Marmaris, jednym z tureckich portów. 

Jacht Solaris Romana Abramowicza, zdjęcie ilustracyjne Roman Abramowicz unika sankcji. Jego jacht pływa w okolicach Turcji

Luksusowe okręty Romana Abramowicza próbują omijania sankcji

Solaris to luksusowy jacht o długości 140 metrów, zbudowany w Niemczech i pływający pod bermudzką banderą. Jednostka ta opuściła stocznię Barcelony 8 marca 2022, a znajdowała się tam od końca ubiegłego roku.z powodu remontu. Wartość Solarisa szacuje się na mniej więcej 600 mln dolarów.

Innym jachtem Abramowicza, który zakończył swój rejs po południowym wschodzie od greckich wysp Krety i Rodos u wybrzeży Marmaris jest Eclipse. Zakotwiczył on w poniedziałek, raptem 80 kilometrów od Solaris. Eclipse pływający pod banderą Bermudów jest jednym z największych na świecie jachtów - ma długość 162,5 m. 

Sam Roman Abramowicz jest jednym z rosyjskich oligarchów powiązanych z Władimirem Putinem. Z tego powodu stara się, aby sankcje nałożone na jego kraj go nie dosięgły. W tym celu oligarcha omija europejskie wody, a Solaris pojawiła się w okolicach tureckich wybrzeży. Wcześniej luksusowy jacht był widziany w Czarnogórze.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: