Bagaż w samolocie nie musi być drogim wydatkiem - znana tiktokerka zdradza jak zaoszczędzić

Podróżowanie tanimi liniami lotniczymi, jak sama nazwa wskazuje, powinno być ekonomiczne. Jednak czasami większy bagaż wiąże się z dużym kosztem. Znana tiktokerka zdradza jak obniżyć cenę dodatkowego bagażu w popularnych liniach lotniczych.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tanie linie lotnicze mają wiele plusów. Jak sama nazwa wskazuje, podróż powinna być ekonomiczna. Jednak często dodatkowy bagaż przewyższa cenę okazjonalnie kupionego biletu. Jest na to rozwiązanie. Polska tiktokerka, zdradza sekret jak zaoszczędzić na dodatkowym bagażu w popularnych liniach Ryanair. Wystarczy kilka zmian podczas zakupu biletu online, a cena okaże się dużo niższa.

Jak obniżyć cenę bagażu w tanich liniach lotniczych? 

Planujesz ekonomiczny wyjazd, a twój bagaż przekracza standardy przewoźnika? Bez obaw - znana tiktokerka, która działa w sieci pod pseudonimem "dokadtymrazemm" zdradza jak zmniejszyć opłatę dodatkowego bagażu. Tę przydatną informację podaje w krótkim filmiku, który bardzo obiegł sieć i stał się popularny - w kilka dni obejrzało go 2 miliony widzów. 

Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Polska tiktokerka wyjaśnia jak zaoszczędzić na bagażu w tanich liniach lotniczych

Żeby zaoszczędzić na bagażu, należy zmienić dotychczasowy wybór opcji podczas zakupu biletu lotniczego. Zaczynamy od wyboru kierunku, który nas interesuje. Po przejściu dalej od razu wyskoczy wybór bagażu, i ku zdziwieniu pada wybór na wyłącznie bagaż podręczny.

Po wybraniu najtańszej opcji i wpisaniu danych pasażera należy wybrać miejsce. Tiktokerka zaleca losowe przydzielenie. Na tym etapie pojawia się możliwość wyboru dodatkowego bagażu, zarówno podręcznego, jak i rejestrowanego. Dodatkową możliwością jest pierwszeństwo wejścia na pokład, dwa bagaże podręczne, tylko jeden mały bagaż, bagaż rejestrowany 10-kilogramowy oraz bagaż rejestrowany 20-kilogramowy. Tiktokerka radzi co zrobić na tym etapie, by zapłacić mniej. 

Tiktokerka wybiera opcję "Value" pomijając wcześniejszą opcję "Regular", która wiąże się z dodatkową opłatą, co oznacza, że może zabrać ze sobą do samolotu wyłącznie jeden mały bagaż o maksymalnych wymiarach 40x20x25 cm. Po wyborze losowego przydziału miejsc, w kolejnym kroku wybiera wspomnianą taryfę "Regular", która na tym etapie jest tańsza o połowę. 

Wielu osób było zaskoczonych i przyznało, że nie znało tego sposobu. Inni zaś przyznali, że znają ten trik i często z niego korzystają. 

Więcej o: