Tajlandia zmienia zasady wjazdu. Skorzystają także niezaszczepieni

To nie Prima Aprilis, a dobra wiadomość dla turystów, którzy w najbliższym czasie planują wybrać się do Tajlandii. Nie trzeba będzie przed wyjazdem wykonywać testów na obecność wirusa SARS COV-2. Dotyczy to również osób niezaszczepionych.

Interesujesz się nowymi wydarzeniami? Więcej informacji znajdziesz na stronie gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak uchronić dzieci przed koronawirusem?

Tajlandia zmienia przepisy wjazdowe. Wcześniej odwiedzający kraj musieli poddać się kilku testom PCR: przed przyjazdem i w trakcie pobytu. Od 1 kwietnia 2022 zasady te ulegną zmianie. Turyści nie będą już zobowiązani do testowania się przed przekroczeniem granic wakacyjnego raju. Dotyczy to przede wszystkim osób, które podróżują w ramach programów wjazdowych: Test&Go, Alternative Quarantine i Sandbox. To programy, które rząd opracował jako strategię walki z COVID-19. Program "Test&Go" uruchomiono w listopadzie jako alternatywę dla dwutygodniowej kwarantanny w hotelu. W ramach Sandbox można odwiedzić wybrane miejsca (Phuket, Krabi, Phang-nga oraz kurortów Koh Samui, Koh Pha-ngan i Koh Tao w Surat Thani), a Alternative Quarantine zakłada, że osoby, które nie zostały zaszczepione spędzą kwarantannę w akredytowanym hotelu (typu Alternative Quarantine), bez możliwości opuszczania hotelu. Po odbyciu kwarantanny i testowaniu pierwszego i ósmego dnia zyskuje się  możliwość podróżowania po całej Tajlandii.

Testy przed przyjazdem do Tajlandii będą zniesione

Zaszczepieni turyści zwolnieni są z testowania się przed przekroczeniem granic. Muszą jednak wykonać test PCR od razu po przyjeździe i sprawdzić obecność antygenów piątego dnia pobytu. Jeżeli zdecydują się na podróżowanie w ramach Test&Go, czeka ich jednodniowa kwarantanna. W akredytowanym hotelu powinni poddać się testowi i poczekać na wynik. Podróżować po kraju można dopiero, gdy badanie wyjdzie negatywne. W piątym dniu pobytu trzeba wykonać test antygenowy, a następnie wynik należy przesłać do Ministerstwa Zdrowia

Program Sandbox - o czym warto wiedzieć 

Z programu Sandbox mogą skorzystać osoby, które planują podróż do Surat Thani (Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao), Phuket, Krabi, Phang Nga i Chonburi (w tym także Trat i Pattaya). Zobowiązane są one do przybycia na lotnisko Phuket lub Krabi. Jeżeli korzystają z programu Sandbox w rejonach Surat Thani, muszą wylądować na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku i na tym samym bilecie udać się na lotnisko Samui. 

Od 1 kwietnia 2022 roku czas pobytu w akredytowanym hotelu wynosił będzie pięć dni (obecnie siedem). Pierwszego dnia należy poddać się testowi RT-PCR. Negatywny wynik pozwala na podróżowanie po kraju w ciągu dnia. Turyści muszą jednak wracać do swojego pokoju na noc. Podróżujący powinni poddać się testowi antygenowemu piątego dnia pobytu, a jego wyniki przesłać do Ministerstwa Zdrowia.  

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: