Nowe połączenie z Polski. Dobra wiadomość dla miłośników Bałkanów

PLL LOT uruchomi nowe połączenie z Warszawy do Sarajewa. Pierwszy lot odbędzie się 30 maja. Bilety już można rezerwować.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Linie lotnicze wstrzymują loty nad Ukrainą. Co dalej?

Jak informuje przewoźnik, loty na tej trasie będą obsługiwały embraery. Do Sarajewa polecimy zazwyczaj we wtorki, piątki i soboty. Rejs potrwa niecałe dwie godziny. Bilety w klasie ekonomicznej można kupić od 608 zł w dwie strony.

Miasto wielu kultur

Sarajewo to stolica wieloetnicznej, zamieszkanej przez muzułmanów, prawosławnych i katolików Bośni i Hercegowiny. Jest atrakcyjnie położone w Dolinie Sarajewskiej i otoczone górami Bjelašnica, Igman i Trebević. Spacer wzdłuż rzeki Miljacki w kierunku wschodnim (trasa niedostępna dla samochodów) doprowadzi nas po 2,5 km do XV-wiecznego Mostu Koziego (Kozja Ćuprija). Na tym kamiennym moście, malowniczo wspartym na łuku, pod którym przepływa Miljacka, za czasów imperium otomańskiego witano wezyrów przybywających do miasta, stąd wyznawcy Allaha wyruszali do Mekki.

To miasto wielu kultur, naznaczone konfliktami zbrojnymi i skomplikowaną historią. Mimo to, ruin jest w Sarajewie niewiele, choć na licznych budynkach są jeszcze dziury po kulach. Sarajewo rozwija się w szybkim tempie. Warto tu przede wszystkim obejrzeć interesujące budownictwo sakralne wielu obrządków religijnych, a także wziąć udział w festiwalach i imprezach kulturalnych - np. Międzynarodowym Festiwalu Teatru. Sarajewo to zdaniem niektórych esencja Bałkanów.

Źródło: PLL LOT

Więcej o: