Wizz Air nadal wspiera naszych wschodnich braci. Wciąż dostępne są darmowe miejsca na loty

Węgierskie tanie linie lotnicze ogłosiły program wsparcia dla ukraińskich uchodźców. Wizz Air tuż po wybuchu wojny w Ukrainie zaoferował 100 tysięcy bezpłatnych miejsc na wszystkich lotach europejskich z krajów graniczących z Ukrainą, a więc z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii. Teraz przewoźnik informuje, że wciąż są wolne miejsca na loty. Wydłużono także czas, do kiedy podróż musi się odbyć - z końca marca do 10 kwietnia 2022 roku.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Akcja trwa do 10 kwietnia

Linia zaoferowała pomoc uchodźcom w dostaniu się do miejsc docelowych, gdziekolwiek miałyby one być. Przewoźnik zapewnił, że zapewni większe maszyny i dodatkowe loty z państw graniczących z Ukrainą. Uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą zarezerwować lot, mogą to zrobić na stronie: https://wizzair.com/#/rescue. Do 10 kwietnia dostępne będą bezpłatne miejsca i taryfy ratunkowe. Podczas rezerwacji oraz odprawy pasażerowie będą proszeni o okazanie ukraińskiego paszportu lub numeru dowodu osobistego.

"Chcemy zapewnić wszystkich ukraińskich uchodźców, że wciąż dostępne są darmowe miejsca na wielu naszych trasach, w tym z Budapesztu, Gdańska, Krakowa i Katowic. Na niektóre połączenie w określonych terminach było większe zapotrzebowanie i niestety te bilety już zostały wyprzedane. Jednak monitorujemy sytuację w systemie rezerwacji i udostępniamy kolejne miejsca, jeżeli jest to możliwe. Wizz Air umieszcza też większe samoloty i zwiększa częstotliwość lotów z krajów sąsiadujących z Ukrainą do Europy" - poinformowało biuro prasowe przewoźnika.

- Nasze serca są z obywatelami Ukrainy. Z zaangażowaniem pomagamy ukraińskim uchodźcom i zobowiązujemy się robić to do 10 kwietnia z nadzieją, że jak największej liczbie osób uda się dotrzeć w bezpieczne miejsca. Dostrzegamy ogromne wysiłki humanitarne naszej załogi i, jako firma, chcemy odegrać w nich większą rolę. Cieszymy się, mogąc zapewnić uchodźcom bezpieczną i komfortową podróż – powiedział József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

Loty ratunkowe

Dla Ukraińców, którzy znajdują się w innych krajach niż wymienione powyżej, przewoźnik przygotował ofertę lotów ratunkowych w cenie 29,99 euro (ok. 144 zł), a także w wysokości 69,99 euro (ok. 337 zł) na loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Islandii i Wysp Kanaryjskich.

Źródło: Wizz Air

Więcej o: