Wizz Air nadal wspiera naszych wschodnich braci. Wciąż dostępne są darmowe miejsca na loty

Węgierskie tanie linie lotnicze ogłosiły program wsparcia dla ukraińskich uchodźców. Wizz Air tuż po wybuchu wojny w Ukrainie zaoferował 100 tysięcy bezpłatnych miejsc na wszystkich lotach europejskich z krajów graniczących z Ukrainą, a więc z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii. Teraz przewoźnik informuje, że wciąż są wolne miejsca na loty. Wydłużono także czas, do kiedy podróż musi się odbyć - z końca marca do 10 kwietnia 2022 roku.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Akcja trwa do 10 kwietnia

Linia zaoferowała pomoc uchodźcom w dostaniu się do miejsc docelowych, gdziekolwiek miałyby one być. Przewoźnik zapewnił, że zapewni większe maszyny i dodatkowe loty z państw graniczących z Ukrainą. Uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą zarezerwować lot, mogą to zrobić na stronie: https://wizzair.com/#/rescue. Do 10 kwietnia dostępne będą bezpłatne miejsca i taryfy ratunkowe. Podczas rezerwacji oraz odprawy pasażerowie będą proszeni o okazanie ukraińskiego paszportu lub numeru dowodu osobistego.

Samolot Wizz AirWizz Air oferuje nowe egzotyczne połączenie. To już oficjalne

"Chcemy zapewnić wszystkich ukraińskich uchodźców, że wciąż dostępne są darmowe miejsca na wielu naszych trasach, w tym z Budapesztu, Gdańska, Krakowa i Katowic. Na niektóre połączenie w określonych terminach było większe zapotrzebowanie i niestety te bilety już zostały wyprzedane. Jednak monitorujemy sytuację w systemie rezerwacji i udostępniamy kolejne miejsca, jeżeli jest to możliwe. Wizz Air umieszcza też większe samoloty i zwiększa częstotliwość lotów z krajów sąsiadujących z Ukrainą do Europy" - poinformowało biuro prasowe przewoźnika.

- Nasze serca są z obywatelami Ukrainy. Z zaangażowaniem pomagamy ukraińskim uchodźcom i zobowiązujemy się robić to do 10 kwietnia z nadzieją, że jak największej liczbie osób uda się dotrzeć w bezpieczne miejsca. Dostrzegamy ogromne wysiłki humanitarne naszej załogi i, jako firma, chcemy odegrać w nich większą rolę. Cieszymy się, mogąc zapewnić uchodźcom bezpieczną i komfortową podróż – powiedział József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

samolot (zdjęcie ilustracyjne)Najbardziej punktualne linie na świecie. Nie brak zaskoczeń [RANKING]

Loty ratunkowe

Dla Ukraińców, którzy znajdują się w innych krajach niż wymienione powyżej, przewoźnik przygotował ofertę lotów ratunkowych w cenie 29,99 euro (ok. 144 zł), a także w wysokości 69,99 euro (ok. 337 zł) na loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Islandii i Wysp Kanaryjskich.

Źródło: Wizz Air

Więcej o: