LOT nie poleci do Chin. Polskie linie lotnicze otrzymały czasowy zakaz lotów. Pekin nakłada restrykcje do połowy maja

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz kolejny zostały ukarane czasowym zakazem wykonywania lotów do Chin. Restrykcje na krajowego przewoźnika nałożono od 18 kwietnia do 15 maja. Zakaz wprowadzono po wykryciu przypadku zakażenia koronawirusem u 12 pasażerów z Warszawy do Tiencin w Chinach.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Władze Chin poinformowały, że polski przewoźnik PLL LOT od 18 kwietnia do 15 maja nie zrealizuje lotów do Państwa Środka. Kara została nałożona po tym, jak 2 marca na trasie Warszawa - Tiancin wykryto zakażenie koronawirusem u 12 podróżujących z Polski.

Polskie Linie Lotnicze w oficjalnym oświadczeniu podają, że podobnego typu restrykcje dotyczą też innych przewoźników. Z kolei korespondent z Chin - Tomasz Sajewicz, umieścił na Twitterze wpis, w którym informuje o nałożonej karze na Polskie Linie Lotnicze.

Więcej informacji dotyczących lotów znajdziesz w naszym artykule: Ryanair z nową siatką połączeń krajowych. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców wielu zakątków Polski

Dlaczego LOT dostał zakaz wykonywania przewozów pasażerskich do Chin?

Czasowy zakaz wykonywania lotów przez Polskie Linie Lotnicze do Państwa Środka, związany jest z restrykcyjną polityką Chin dotyczącą walki z COVID-19. Władze Chin nie chcą dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa, dlatego wprowadziły surowe kary dla tych przewoźników, którzy na pokładach swoich samolotów mają pasażerów zakażonych wirusem.

To nie pierwsze restrykcje nałożone na LOTChiny już dwukrotnie ukarały polskie linie. Wcześniejsza kara została nałożona w styczniu tego roku, gdy na pokładzie wykryto pięciu zakażonych pasażerów. Wtedy zakaz obowiązywał przez dwa tygodnie. Podobną karę PLL LOT otrzymał 2 listopada 2020 roku. 15 października po przylocie do Chin u 10 pasażerów tego rejsu zarejestrowano pozytywny wynik testu na koronawirusa. 

Kolejny zakaz lotów do Chin. Restrykcje mają obowiązywać do połowy maja

Biuro prasowe przewoźnika przesłało oświadczenie do portalu Rynek Lotniczy, w którym potwierdza datę obowiązywania zakazu oraz podaje, że inni przewoźnicy również są obarczani podobnymi obostrzeniami.

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

 "Uprzejmie informujemy, że wszyscy pasażerowie przed wylotem do Chin muszą być przetestowani zarówno testem antygenowym, jak i PCR w placówkach zaaprobowanych przez chińską ambasadę w Warszawie. Ambasada chińska weryfikuje każdy test i pasażera, który udaje się do Chin. Pomimo zachowania tych środków ostrożności, władze chińskie po raz kolejny poinformowały nas o pozytywnych wynikach testów na COVID-19 wśród pasażerów. Będzie to skutkowało zawieszeniem możliwości wykonywania operacji do Chin przez PLL LOT do 15 maja. Z informacji, które posiadamy, wynika, że podobne problemy dotyczą innych przewoźników wykonujących rejsy do Chin". 

Źródło: Rynek Lotniczy, LOT 

Więcej o: