Ryanair z nową siatką połączeń krajowych. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców wielu zakątków Polski

Ryanair to jedna z najbardziej znanych i niskobudżetowych linii lotniczych. W najbliższym sezonie poszerzy ona swoją ofertę o loty krajowe. To dobra informacja szczególnie dla osób, które zamierzają podróżować po Polsce.
Zobacz wideo Polska przekaże MIG-i Ukrainie?

Pandemia pokrzyżowała plany wielu z nas. Nie inaczej było w przypadku linii lotniczych, które zmuszone zostały do odwołania wielu tras. Na szczęście, szefostwo Ryanair poinformowało, że wracają wszystkie krajowe połączenia. Pojawiło się też jedno całkiem nowe. Dla kogo to dobra informacja?

Latanie po Polsce z Ryanair - teraz będzie jeszcze więcej ofert dla turystów

Uwielbiane przez wielu klientów połączenia na Mazury, po roku nieobecności ponownie pojawiły się w ofercie irlandzkiego przewoźnika. Z Krakowa do Szyman, które leżą nieopodal Olsztyna, możemy dotrzeć w ciągu godziny i dziesięciu minut. Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu - w środę i niedzielę. Oferta  będzie obowiązywać od 1 maja 2022 r. Ryanair otworzył również lot na trasie Wrocław - Szymany. 

Popularne linie lotnicze przywracają również połączenia między Warszawą a Szczecinem. Z jednego miejsca do drugiego dostaniemy się także w godzinę i dziesięć minut. Przewoźnik poinformował, że połączenie zostanie otwarte 1 maja 2022 r. Loty odbywać się będą pięć razy w tygodniu (bez czwartków i sobót). To bardzo dobra wiadomość dla osób, które często poruszają się między tymi dwoma miastami. 

Połączenia Ryanair do Trójmiasta - nowa trasa na horyzoncie. Jest też gorsza wiadomość

Ciekawie sprawa wygląda z połączeniami, które pokierują nas nad morze. Mieszkańcy Lublina będą mieli okazję polecieć do Gdańska - zwiedzą najważniejsze zabytki Trójmiasta i będą mogli wylegiwać się na plaży. Loty na trasie Gdańsk-Lublin zaczynają się od 2 maja 2022 r. Do samolotu będzie można wsiadać w poniedziałki i piątki. Na miejscu wyląduje on po godzinie i 15 minutach.

Ryanair zwiększył również częstotliwość połączeń z Gdańska do Krakowa. Od 28 marca 2022 r. przewoźnik będzie obsługiwał loty w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Jest to ogromna zmiana w porównaniu do tego, co przewoźnik oferuje obecnie. Loty w soboty zastępują te niedzielne. Od 1 maja br. samoloty na tej trasie będą latać codziennie.

Zła wiadomość jest taka, że loty na trasie Gdańsk-Wrocław kończą się z dniem 26 marca 2022 r. 

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej informacji o podróżach oraz bieżące nowinki z turystycznego świata znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: