Malta - dobre miejsce na wakacyjny urlop z dala od koronawirusa. Europejska wyspa uznana za najbezpieczniejszą

Planujesz wakacyjny wyjazd, ale martwisz się o zdrowie? W takim razie idealnym kierunkiem jest Malta. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób uznało ten kraj za jeden z najbezpieczniejszych w Unii Europejskiej pod względem COVID-19.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Powoli myślisz już o letnim urlopie, ale obawiasz się zakażenia koronawirusem? W tym miejscu będziesz mógł poczuć się bezpiecznie. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wskazało Maltę jako najbezpieczniejszy kraj w Unii Europejskiej na wakacje 2022 roku.

Sliema - zespół basenowy
Malta - wyspa słońca i rycerzy

Malta na wakacje 2022 - najnowszy raport ECDC

Według raportu ECDC (Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób) z 3 marca 2022 roku, Malta otrzymała 4,5 pkt na 10 możliwych, co jest najniższą wartością w porównaniu do innych państw Unii Europejskiej. Oznacza to, że Malta została uznana za kraj o "niewielkim zagrożeniu epidemicznym". I słusznie, bo w tym wyspiarskim państwie odnotowano, że w lutym 2022 r.:

  • liczba zakażeń COVID-19 to 225,8 przypadków na 100 tys. osób, co czyni współczynnik zachorowalności na Macie najniższym w całej UE,
  • liczba pozytywnych testów na koronawirusa wynosi 3,8 proc. - tutaj niższy wskaźnik miały tylko Grecja, Cypr i Austria.

Co ciekawe, liczba nowych zakażeń na Malcie spada we wszystkich grupach wiekowych, choć najwięcej nowych przypadków wciąż odnotowuje się wśród osób po 80. roku życia.

Wioska Popeye na MalcieStawiasz na aktywny wypoczynek? Malta zapewni ci mnóstwo atrakcji! Mamy wycieczki w świetnych cenach

Malta na wakacje - raport ECDC i zasady klasyfikacji państw Unii Europejskiej

ECDC publikuje regularnie raporty, w których podsumowuje sytuację pandemiczną w Europie. To ranking krajów, w którym dokonuje się oceny w skali 0 -10 (im niżej, tym lepiej) według ważnych czynników, m.in. liczby:

  • zakażeń na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców,
  • pozytywnych testów na koronawirusa,
  • hospitalizacji,
  • zgonów.
Zobacz wideo Rząd od 1 marca znosi większość restrykcji

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: