Malta - dobre miejsce na wakacyjny urlop z dala od koronawirusa. Europejska wyspa uznana za najbezpieczniejszą

Planujesz wakacyjny wyjazd, ale martwisz się o zdrowie? W takim razie idealnym kierunkiem jest Malta. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób uznało ten kraj za jeden z najbezpieczniejszych w Unii Europejskiej pod względem COVID-19.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Powoli myślisz już o letnim urlopie, ale obawiasz się zakażenia koronawirusem? W tym miejscu będziesz mógł poczuć się bezpiecznie. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wskazało Maltę jako najbezpieczniejszy kraj w Unii Europejskiej na wakacje 2022 roku.

Malta na wakacje 2022 - najnowszy raport ECDC

Według raportu ECDC (Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób) z 3 marca 2022 roku, Malta otrzymała 4,5 pkt na 10 możliwych, co jest najniższą wartością w porównaniu do innych państw Unii Europejskiej. Oznacza to, że Malta została uznana za kraj o "niewielkim zagrożeniu epidemicznym". I słusznie, bo w tym wyspiarskim państwie odnotowano, że w lutym 2022 r.:

  • liczba zakażeń COVID-19 to 225,8 przypadków na 100 tys. osób, co czyni współczynnik zachorowalności na Macie najniższym w całej UE,
  • liczba pozytywnych testów na koronawirusa wynosi 3,8 proc. - tutaj niższy wskaźnik miały tylko Grecja, Cypr i Austria.

Co ciekawe, liczba nowych zakażeń na Malcie spada we wszystkich grupach wiekowych, choć najwięcej nowych przypadków wciąż odnotowuje się wśród osób po 80. roku życia.

Malta na wakacje - raport ECDC i zasady klasyfikacji państw Unii Europejskiej

ECDC publikuje regularnie raporty, w których podsumowuje sytuację pandemiczną w Europie. To ranking krajów, w którym dokonuje się oceny w skali 0 -10 (im niżej, tym lepiej) według ważnych czynników, m.in. liczby:

  • zakażeń na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców,
  • pozytywnych testów na koronawirusa,
  • hospitalizacji,
  • zgonów.
Zobacz wideo Rząd od 1 marca znosi większość restrykcji

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: