Wizz Air poleci na Sri Lankę - to już oficjalne. Nowe egzotyczne połączenie tanich linii wystartuje w 2022 r.

Popularne linie lotnicze Wizz Air oferują nową, egzotyczną trasę z Abu Zabi do Mattali, lotniska znajdującego się na azjatyckiej Sri Lance. Loty będą organizowane trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy oraz piątki) przy wykorzystaniu nowoczesnych samolotów Airbus A321neo.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zapowiada węgierski przewoźnik już od 1 czerwca ma ruszyć nowa linia z Abu Zabi do Mattali na Sri Lance. Całkowity czas lotu według rozkładu to 5 godzin i 10 minut. Lotnisko, do którego docelowo będzie odbywać się połączenie z Abu Zabi, położone jest na południu kraju i jest trzecim największym portem lotniczym na Sri Lance. 

Turcja - widok (zdjęcie ilustracyjne) Gdzie spędzić wakacje 2022? Hitem będzie popularny kierunek

Nowy kierunek Wizz Air - loty na Sri Lankę wystartują już w wakacje 2022

Dzięki ofercie, która uruchamia Wizz Air, z Abu Zabi bezpośrednio dostaniemy się do Mattali, które jest oddalone około 130 kilometrów od znanej turystycznej miejscowości Galle.

Bez wątpienia nowy, egzotyczny kierunek tanich linii lotniczych Wizz Air zyska na popularności. Cena lotu zaczynają się od 129 AED, czyli około 150 zł. Przewoźnik oferuję przelot nowoczesnymi samolotami Airbus A321neo z 239 miejscami na pokładzie.

Jak twierdzi minister lotnictwa i rozwoju stref eksportu Sri Lanki, dzięki niskim stawkom lotniczym Wizz Air przewiduje się, że rynek pracowników ze Sri Lanki polepszy się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Połączenie ma mieć bowiem nie tylko znaczne korzyści turystyczne między tymi dwoma regionami, ale przede wszystkim ekonomiczne. Dodał, że sektor turystyczny na Sri Lance znacznie się rozwinie dzięki turystom krótko i długoterminowym przybywającym na wyspę.

Więcej przydatnych informacji na wakacyjne tematy znajdziesz w naszym artykule: Niedoceniony kierunek, który warto wybrać na wakacje 2022! Zachwyca plażami, a ceny są ekstra

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Wakacje 2022. Jak wygląda podróż na Sri Lankę z Polski?

Uruchomienie nowego kierunku z pewnością wzbudzi zainteresowanie wielu Polaków, zwłaszcza tych, którzy planują wakacje 2022. Loty do Dubaju organizowane są na ten moment przez Wizz Air tylko z Katowic.

Jak donosi portal fly4free.pl  jak co roku Wizz Air będzie realizował loty z Katowic do Abu Zabi tylko do końca maja. Potem zaś nastąpi wakacyjna przerwa, a loty na tej trasie zostaną wznowione dopiero 26 września. Jest to spore utrudnienie dla podróżujących z Polski. Wizz Air oferuje również niskobudżetowe przeloty z Abu Zabi do Aleksandrii (Egipt), Ammanu (Jordania), Akaby (Jordania), Aten (Grecja), Baku (Azerbejdżan), Belgradu (Serbia) i wielu innych.

Więcej o: