Gdzie spędzić wakacje 2022? Hitem na lato 2022 będzie popularny kierunek. Pokochali go Polacy

Szukacie dobrego miejsca na spędzenie wakacji 2022? Już dziś wiadomo, że przebojem lata 2022 będzie Turcja, która od dłuższego czasu jest chętnie wybierana przez polskich turystów. Co przemawia za spędzeniem wakacji w tym rejonie?

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Sezon wakacyjny 2022 jeszcze się nie zaczął, a mimo to ludzie powoli zaczynają się do niego przygotowywać. W jaki sposób? Między innymi, wybierając i rezerwując miejsca, gdzie spędzą urlopy. Obecnie prym wiedzie Turcja, a zwłaszcza dwa jej regiony - Riwiera Turecka i Turcja Egejska. Te miejsca to najpopularniejsze kierunki na lato 2022. I nic dziwnego.

Riwiera Turecka - numer 1 na wakacje i lato 2022

Riwiera Turecka to region w południowo-zachodniej Turcji, ciągnący się wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego. Jest to najczęściej wybierany (prawie 60 proc. wszystkich rezerwacji w Turcji wg portalu Wakacje.pl) kierunek wycieczek na wakacje 2022. Co zachęca turystów do wyboru tego właśnie regionu? Oto najważniejsze zalety Riwiery Tureckiej:

  • możliwość dotarcia z prawie każdego polskiego lotniska,
  • blisko do pięknych plaż i ciepłych wód,
  • wspaniałe zabytki, np. ruiny zatopionego miasta na wyspie Kekova, czy Myra, ojczyzna biskupa Mikołaja,
  • bogata oferta hoteli z m.in. dużymi basenami, aquaparkami, wyżywieniem all inclusive czy strefami wellness&spa,
  • duża oferta dla rodzin z dziećmi (np. polskojęzyczne animacje),
  • niska cena - ok. 1300 zł przed sezonem i ok. 1900 zł w czasie wakacji.

- Tamtejsze kurorty są wybierane ze względu na bogatą ofertę hoteli z basenami i aquaparkami, wyżywieniem all inclusive oraz bliskością plaż i ciepłego morza - mówi Marzena German z portalu Wakacje.pl.

Turcja Egejska - drugi najczęstszy wybór na lato i wakacje 2022

Kolejnym regionem Turcji, który jest bardzo chętnie wybierany na lato 2022 jest Turcja Egejska. Ta część kraju uchodzi za spokojniejszą i cichszą, co jest idealnym pomysłem na romantyczny wypad we dwoje. 

Turcja Egejska to miejsce pełne pięknych plaż, które okalają ciepłe, spokojne wody morskie. Oprócz tego turyści nie mają szans na nudę. W pobliżu znajdują się m.in. miasto Bodrum z fundamentami Mauzoleum Mauzolosa czy Didim (blisko ruin świątyni Apollina. Dodatkowo Turcja Egejska to miejsce popularne, więc bogata jest tutaj także oferta hoteli. Królują w nich duże baseny, aquaparki, możliwość skorzystania z wyżywienia all inclusive. 

Jedna to, co wyróżnia Turcję Egejska jako miejsce na wakacje 2022 to przede wszystkim niska cena za tydzień pobytu - ok. 1400 zł przed sezonem i ok. 2100 zł w czasie wakacji.

Co sprawia, że Turcja jest atrakcyjnym kierunkiem na lato 2022?

Turcja ma szansę, po raz kolejny, stać się prawdziwym hitem wakacji 2022. Zainteresowanie tym kierunkiem nie słabnie, a jak mówi Piotr Henicz, wiceprezes biura podróży Itaka, to kierunek, który świetnie łączy naturalne piękno z nowoczesną infrastrukturą. Sprawia to, że miejsce odpowiada wszystkim potrzebom turystów w XXI w. - Dzięki znakomitemu wyczuciu potrzeb klienta turyści chętnie do Turcji wracają i nie jest to tylko zasługą bogatych pakietów all inclusive - dodaje. 

Pandemiczne zasady w Turcji a wakacje 2022

Mimo że pandemia COVID-19 jeszcze się nie zakończyła, to w Turcji możemy czuć się pod tym względem bezpieczni w wakacje 2022. A to dlatego, że obsługa hotelowa jest zaszczepiona, a obiekty mają certyfikaty zachowania bardzo wysokiej higieny. Dodatkowo jest dostępna dobra opieka medyczna dla turystów.

Trzeba jedynie pamiętać, że w tym kraju, przy wjeździe, wymaga się negatywnego testu na obecność wirusa COVID-19. Z tego obowiązku są zwolnieni:

  • zaszczepieni, 
  • ozdrowieńcy,
  • dzieci do 12. roku życia.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: