Sankcje wobec Rosji. Kolejny przewoźnik zwiększa liczbę połączeń, dając Rosjanom możliwość latania po Europie

Air Serbia jest jednym z przewoźników, który nie tylko nie zawiesił połączeń do Rosji, ale nawet zwiększył ich liczbę. To sprawiło, że do linii dołączyli kolejni przewoźnicy, m.in. narodowy przewoźnik Turcji.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Od wielu dnia trwa rosyjska inwazja w Ukrainie. Do tej pory z kraju wyemigrowało przeszło milion mieszkańców. Państwa zachodu nie zgadzają się z działaniami Rosji, wobec czego postanowiono nałożyć na kraj sankcje. Sankcje na Rosję ogłosiło 38 krajów. Sprawiło to, że Federacja Rosyjska została odcięta od państw zachodu. Jednakże jej mieszkańcy w dalszym ciągu mogą latać samolotami Air Serbia i dzięki temu (z przesiadkami) podróżować do Europy.

Zobacz wideo Nocne połączenia kolejowe w Europie? Ekspert: Alternatywa dla samolotu

Turkish Airlines - jedna z linii lotniczych wciąż dostępnych na terenie Rosji

Kolejne możliwości lotów do Europy dla Rosjan dają Turkish Airlines, które nie przerwały lotów na teren Federacji Rosyjskiej. Mało tego - narodowe linie lotnicze Turcji stworzyły nowe połączenia, a nawet podstawiają większe samoloty dla swoich klientów. 

Oferta Turkish Airlines dla Rosjan

Gdzie zwiększono liczbę przelotów? Aktualnie Rosjanie mogą skorzystać z połączeń lotniczych Turkish Airlines do następujących miejsc:

  • do Moskwy - pięć połączeń;
  • do St. Petersburga - osiemnaście połączeń (powstały cztery nowe);
  • do Kazania - siedem połączeń (również dołożone cztery dodatkowe połączenia);
  • do Soczi - cztery połączenia;
  • do Jekaterynburga - dwa połączenia (powstało jedno dodatkowe).

Powyższe loty odbywają się z reguły Airbusem A320/A321 i Boeingiem 737, ale ostatnio zastąpiono je Airbusami A330, Boeingami 787 oraz 777.

Narodowe linie lotnicze Turcji musiały zrezygnować z lotów do Krasnodaru i Rostowa nad Donem. Jest to efekt zamknięcia tych dwóch lotnisk przez samą Rosję.

Inne możliwości podróży dla Rosjan - którzy przewoźnicy nie zrezygnowali z lotów do Rosji?

Aktualnie Rosjanie chcący wybrać się w podróż samolotem mają do wyboru (oprócz podanych wcześniej podanych Air Serbia oraz Turkish Airlines) następujących przewoźników:

  • Flydubai, 
  • Emirates,
  • Qatar Airways.

Nie wszyscy przewoźnicy zdecydowali się na zrezygnowanie z lotów do Rosji. Jednocześnie warto pamiętać, że rosyjskie linie lotnicze Areofłot zostały oficjalnie wyrzucone z globalnego systemu dystrybucji lotów. Maszyny latają wyłącznie na Białoruś.

Więcej o: