Hotele w Tajlandii przestają akceptować rosyjskie karty kredytowe. Powodem są sankcje i wykluczenie z systemu SWIFT

Rosjanie, którzy wybierają się na wczasy do Tajlandii, mogą spotkać się z poważnym problemem. Hotele i kurorty w tajlandzkich prowincjach Phuket i Krabi przestały akceptować karty kredytowe rosyjskich turystów. Powodem jest wykluczenie siedmiu rosyjskich banków z globalnego systemu finansowego SWIFT. Jest to efekt nałożonych na Rosję sankcji.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Blokada rosyjskich kart kredytowych

Przebywający w Tajlandii rosyjscy turyści zostali odcięci od możliwości płatności kartami kredytowymi. Po tym jak siedem rosyjskich banków zostało wykluczonych z globalnego systemu finansowania SWIFT.  Według informacji podawanych na thaipbsworld.com, kilka hoteli znajdujących się na wyspie Phuket, próbowało skonsultować się z Bank of Thailand w sprawie nawarstwiającego się problemu z przyjmowaniem płatności od rosyjskich turystów. 

Airbus A-321Wojna na Ukrainie uderza w przemysł lotniczy. Kto traci najbardziej?

Nałożone przez Europę i Stany Zjednoczone sankcje na Rosję powodują, że aż 15 procent dokonanych rezerwacji jest odwoływanych. Rosyjscy turyści masowo rezygnują z wypoczynku w Tajlandii - obawiają się trudności, jakie mogą ich czekać. 

Panika rosyjskich turystów w Tajlandii

Jak podaje thaipbsworld.com dyrektor kurortu na wyspie Phi Phi przyznaje, że od turystów z Rosji przyjmuje tylko gotówkę. Sytuacja dotyczy również stolicy kraju - Bangkoku. Więcej ciekawych informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Świat dla Rosjan mocno się skurczył. Lista dostępnych krajów jest bardzo krótka.

Zobacz wideo Miasto, które było najchętniej odwiedzane w 2018. Co zobaczyć w Bangkoku?

Tajlandia jest bardzo popularnym wśród Rosjan wakacyjnym kierunkiem. Najczęściej są to prowincje przybrzeżne, takie jak Phuket, Samui i Krabi. Średni wypoczynek turysty z Rosji trwa od 7 do 21 dni. Popularny jest program "Test and Go" dzięki któremu dotychczas do Tajlandii przyjeżdżało średnio 700 Rosjan dziennie. Po wprowadzeniu sankcji liczba ta spadła do 400 i najprawdopodobniej nadal będzie się kurczyć. Rosyjscy turyści generowali duży zysk dla tamtejszej turystyki - około 4,1 mld bahtów przychodu.

Więcej o: