Seria z falą - z plecakiem po polskich Beskidach

9 przewodników po poszczególnych pasmach karpackich zebranych w serii z falą to idealna propozycja na lato zarówno dla tych, którzy chcą wypróbować nowe możliwości wędrówek - z dala od zatłoczonych szlaków, jak i dla tych, którzy w góry wybierają się rekreacyjnie i uczą się dopiero przecierać własne ścieżki.

Całkowitym novum , niespotykanym dotąd w przewodnikach polskich, jest zastosowanie dokładnych profili wysokościowych jako graficznego przedstawienia trasy. Jeden rzut oka na profil wystarczy, by przekonać się, czy mamy do czynienia z propozycją spaceru, czy poważnej górskiej wyprawy. Zdobywającym górskie odznaki turystyczne przyda się punktacja GOT zaznaczona na profilu.

W przewodniku nie zabrakło też planów większych miast w rejonie oraz praktycznych

i krajoznawczych wiadomości o terenach, które przemierzamy, a także informacji na temat transportu czy noclegów w rejonach opisywanych grup górskich. Kolorowej, atrakcyjnej szacie graficznej towarzyszy tekst napisany i zredagowany przez licencjonowanych przewodników beskidzkich, którzy nie raz przedeptali polecane szlaki.

Atrakcyjna jest i formuła edytorska przewodnika - spirala łącząca kartki książki zapewnia wygodę użytkowania; nie trzeba się martwić o wyłamanie grzbietu, można książkę złożyć okładkami do siebie uzyskując mały format, łatwy do schowania w mapniku czy kieszeni plecaka.

to idealna propozycja na lato zarówno dla tych, którzy chcą wypróbować nowe możliwości wędrówek - z dala od zatłoczonych szlaków, jak i dla tych, którzy w góry wybierają się rekreacyjnie i uczą się dopiero przecierać własne ścieżki. Lekka i przejrzysta książeczka sprawi, że wędrowcy zmagać się będą jedynie z pogodą i uwarunkowaniami terenu, a nie z opasłymi tomami, z których trudno wyłuskać najważniejsze informacje w chwili, gdy ich potrzebujemy.

Atuty serii z falą:

różnorodność form przekazu informacji (tekst, profil, mapka, zdjęcie);

niewielka objętość (a więc i waga) uzyskana przez skondensowanie informacji i nacisk na opis tras i informacje praktyczne;

zastosowanie profilu wysokościowego jako ważnego elementu graficznego ułatwiającego orientację w terenie i ocenę przebiegu trasu;

zastosowanie łączenia spiralkowego dla łatwego korzystania z przewodnika;

zastosowanie formatu kieszonkowego dla łatwego przechowywania przewodnika;

atrakcyjna forma: pełny kolor, papier kredowy, spora ilość zdjęć, kolorowe mapki i profile;

kompetencje autorów uwidaczniające się w doborze tras oraz ich opisie w sposób tekstowo-graficzny;

informacje o punktacji GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej);

patronat i ścisła współpraca z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK - jednostki odpowiedzialnej za przygotowanie i utrzymywanie szlaków i oznaczeń górskich.

Seria obejmuje następujące tytuły:

1. Bieszczady

2. Beskid Niski

3. Beskid Sądecki

4. Pieniny, Magura Spiska

5. Beskid Wyspowy

6. Gorce

7. Beskid Mały, Beskid Makowski

8. Beskid Żywiecki

9. Beskid Śląski