Wizz Air oferuje 100 tys. darmowych biletów dla Ukraińców. "Nasze serca są z obywatelami Ukrainy"

Węgierskie tanie linie lotnicze ogłosiły dziś program wsparcia dla ukraińskich uchodźców. Wizz Air zaoferował 100 tysięcy bezpłatnych miejsc na wszystkich lotach europejskich z krajów graniczących z Ukrainą, a więc z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jakie są szanse Ukrainy na wejście do Unii Europejskiej?

Linia zaoferowała pomoc uchodźcom w dostaniu się do miejsc docelowych, gdziekolwiek miałyby one być. Przewoźnik zapewnił, że zapewni większe maszyny i dodatkowe loty z państw graniczących z Ukrainą.

Uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą zarezerwować lot, mogą to zrobić na stronie: https://wizzair.com/#/rescue. Przez cały marzec dostępnych będzie 100 tys. bezpłatnych miejsc i taryfy ratunkowe. Podczas rezerwacji oraz odprawy pasażerowie będą proszeni o okazanie ukraińskiego paszportu lub numeru dowodu osobistego.

Nastolatek uprzykrza życie rosyjskim miliarderom Wcześniej śledził Muska, teraz oligarchów. Abramowicz nie ma z nim lekko

Bezpieczna podróż

- Nasze serca są z obywatelami Ukrainy. Z zaangażowaniem pomagamy tak wielu ukraińskim uchodźcom jak to jest możliwe, aby mogli dotrzeć w bezpieczne miejsca. Dostrzegamy ogromne wysiłki humanitarne naszych pracowników. Jako firma chcemy odegrać w nich większą rolę, aby zapewnić uchodźcom bezpieczną i komfortową podróż – powiedział József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

Dla Ukraińców, którzy znajdują się w innych krajach niż wymienione powyżej, przewoźnik przygotował ofertę lotów ratunkowych w cenie 29,99 euro (ok. 144 zł), a także w wysokości 69,99 euro (ok. 337 zł) na loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Islandii i Wysp Kanaryjskich.

Źródło: Wizz Air

Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej i Xi Jinping, przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Co zrobią Chiny? "Starają się stać okrakiem pomiędzy Rosją a Ukrainą"

Więcej o: