Wcześniej śledził Muska, teraz rosyjskich oligarchów. Właściciel Chelsea FC nie ma z nim lekko

Roman Abramowicz wylądował w Turcji, a Arkady Rotenberg na Malediwach. Skąd to wiemy? Jack Sweeney, nastolatek z USA śledzi samoloty oligarchów rosyjskich i publikuje na bieżąco lokalizacje ich prywatnych samolotów.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Perfekcyjne zdjęcia z podróży? Pilnuj tych pięciu zasad!

Jack Sweeney to barwna postać. Dał się we znaki miliarderowi Elonowi Muskowi. Nastolatek, za pomocą botów, śledził lokalizacje samolotu dyrektora generalnego Tesli, po czym regularnie je publikował. Musk, chcąc go zniechęcić, zaoferował mu kwotę 5 tys. dolarów, ale nastolatek stwierdził, że przekona go kwota 10-krotnie wyższa. Miliarder nie ugiął się jednak naciskom Sweeneya i nie przelał takiej sumy.

Teraz nastolatek uprzykrza życie rosyjskim miliarderom. Stworzył na Twitterze specjalne konto "Russian Oligarch Jets" i podaje, gdzie teraz znajdują się m.in. najbogatszy Rosjanin, właściciel Chelsea FC - Roman Abramowicz, Arkady Rotenberg czy Oleg Deripaska.

"Samoloty, które mają ci oligarchowie, to szaleństwo. Są ogromne w porównaniu z innymi odrzutowcami" – mówił Sweeney w rozmowie z Bloombergiem. "Często są to samoloty komercyjne, takie jak Boeing 737 czy Airbus A319".

Źródło: Bloomberg / fly4free.pl

Więcej o: