Pierwszy lotniskowy hotel kapsułowy w Polsce. Drzemka i relaks przed lotem

Na antresoli w strefie ogólnodostępnej na lotnisku w Modlinie uruchomiona została pierwsza w Polsce zautomatyzowana poczekalnia do spania z kapsułami. Pasażerowie będą mogli się zdrzemnąć lub odpocząć przed lotem. Zzzleepandgo Lounge, bo tak nazywa się ten obiekt, oferuje sześć kabin sypialnianych.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Perfekcyjne zdjęcia z podróży? Pilnuj tych pięciu zasad!

Moda na hotele kapsułowe przyszła do nas z Japonii. Zamiast pokoi goście wynajmują niewielkie kapsuły, w których mają do dyspozycji właściwie tylko łóżko. Choć jest w nich niewiele przestrzeni, to znajdzie się miejsce np. na bagaż. Wielu pasażerów chwali sobie takie rozwiązanie, bo można się zregenerować, płacąc o wiele mniej niż za pobyt w tradycyjnym hotelu.

W Polsce możemy znaleźć kilka takich obiektów, ale do tej pory nie były one zlokalizowane na lotniskach. Port w Modlinie przeciera szlaki i otworzył pierwszy kapsułowy hotel właśnie na lotnisku. To zautomatyzowana poczekalnia, w której pasażerowie mogą się zrelaksować i odpocząć przed swoim lotem. Na polski rynek wprowadziła go włoska firma Zzzleepandgo Lounge, która udostępnia gościom kapsuły m.in. na lotniskach w Mediolanie, Weronie, Turynie czy Wiedniu.

Co oferuje hotel kapsułowy?

Zzzleepandgo Lounge oferuje sześć w pełni zautomatyzowanych kabin, w których goście oprócz łóżka mają do dyspozycji Wi-Fi, kontakt do ładowania, złącza USB i telewizor z dotykowym ekranem. Minusem jest fakt, że w obiekcie nie ma łazienki, dlatego klienci będą musieli korzystać z ogólnodostępnych toalet, a także to, że "doba hotelowa" jest niestandardowa. Można się w nim zatrzymać w godz. od 20:00 do 8:00 rano. Portal fly4free.pl dowiedział się, że wynika to z restrykcji sanitarnych związanych z koronawirusem, a także konieczności dokładnego sprzątania.

Za wynajem kabiny trzeba zapłacić ok. 100 zł. Rezerwacja jest możliwa za pośrednictwem strony internetowej operatora.

Źródło: modlinairport.pl / fly4free.pl / zzzleepandgo.com

Więcej o: