Wojna na Ukrainie. Wizz Air zawiesza połączenia

Węgierski przewoźnik poinformował, że linia lotnicza zawiesza wszystkie połączenia na Ukrainę. "Bezpieczeństwo pozostaje priorytetem" - czytamy w przesłanym komunikacie.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Perfekcyjne zdjęcia z podróży? Pilnuj tych pięciu zasad!

"Z uwagi na bieżące wydarzenia na Ukrainie i zamknięcie przestrzeni powietrznej, Wizz Air z przykrością informuje naszych klientów, że linia lotnicza musi tymczasowo zawiesić wszystkie operacje lotnicze w kraju" – przekazała węgierska linia lotnicza. W komunikacie dodano, że "pasażerowie z rezerwacją lotów przylatujących lub odlatujących z Ukrainy mogą znaleźć więcej informacji na wizzair.com, lub za pośrednictwem infolinii: 00380 893 202 532".

"Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi pozostaje naszym priorytetem i mamy nadzieję, że sytuacja na Ukrainie wkrótce się poprawi" – podkreślono.

Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) ostrzegła w czwartek linie lotnicze, aby unikały lotów nad Ukrainą i zachowały "szczególną ostrożność" w przestrzeni powietrznej w promieniu 185 km od granicy białorusko-ukraińskiej i rosyjsko-ukraińskiej.

Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Ukraeroruch, firma odpowiedzialna za kontrolę ruchu lotniczego poinformowała o zawieszeniu usług ruchu lotniczego cywilnym użytkownikom przestrzeni powietrznej Ukrainy.

Źródło: Wizz Air 

Więcej o: