Izrael otwiera się na turystów. Także niezaszczepionych. "Nadszedł czas"

Od 1 marca do Izraela będą mogli wjeżdżać zaszczepieni oraz niezaszczepieni turyści w każdym wieku. "Nadszedł czas na stopniowe znoszenie ograniczeń" - powiedział premier Naftali Bennett.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Perfekcyjne zdjęcia z podróży? Pilnuj tych pięciu zasad!

W ubiegłym tygodniu władze Izraela poinformowały, że pod koniec lutego przestanie obowiązywać paszport covidowy, zwany "zieloną przepustką", a teraz ogłasza złagodzenie przepisów wjazdowych.

Ucieszy to ludzi na całym świecie

Informację na ten temat przekazał 20 lutego premier Izraela Naftali Bennett, minister zdrowia Nitzan Horowitz oraz minister turystyki Yoel Razvozov. Przedstawiciele rządu poinformowali, że stały spadek zachorowalności na COVID-19 sprawia, że podjęto decyzję o otwarciu granicy dla turystów i znacznym złagodzeniu ograniczeń związanych z koronawirusem. Od marca wszyscy turyści będą wpuszczani do Izraela, pod warunkiem okazania dwóch negatywnych testów PCR (jeden przed wyjazdem, a drugi po wylądowaniu w Izraelu). Gdy test okaże się pozytywny, wówczas turyści będą musieli poddać się kwarantannie w swoim hotelu, dopóki nie otrzymają wyniku negatywnego PCR lub nie upłyną 24 godziny - w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Nie będzie możliwości wykonania laboratoryjnego testu antygenowego przed przylotem.

"Obserwujemy stały spadek zakażeń, dlatego nadszedł czas, aby powoli się otwierać. Byliśmy pierwszym krajem, który zamknął drzwi przed falą omikronu, teraz nadszedł czas na stopniowe znoszenie ograniczeń" – powiedział premier Naftali Bennett. Minister ds. Diaspory Nachman Shai pochwalił decyzję rządu, mówiąc, że ucieszy to ludzi na całym świecie, którzy dotychczas mieli trudności z wizytą w Izraelu podczas pandemii koronawirusa.

Spadek zachorowań

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w sobotę w Izraelu zdiagnozowano 10 354 nowych przypadków wirusa, co jest najniższym dziennym wskaźnikiem od 2 stycznia. W ciągu ostatnich siedmiu dni poważnie na COVID-19 zachorowało 575 osób, co stanowi 36-procentowy spadek w porównaniu do poprzedniego tygodnia.

Wszystkie nowe ograniczenia dotyczące podróży zostaną wkrótce umieszczone na stronach https://israelsafe.com i https://corona.health.gov.il/en/.

Źródło: Go Israel / The Times of Israel

Więcej o: