Nietypowe hotele na świecie. Jaki jest najbardziej nietypowy hotel świata?

Nietypowe hotele na świecie to miejsca, które przyciągają ciekawskich i żądnych przygód turystów. Dla niektórych urlop na plaży, czy przy hotelowym basenie to za mało. Jeśli jesteś jedną z tych osób, sprawdź koniecznie gdzie szukać nietypowych hoteli.

Nietypowy hotel na świecie - Jail Cell Hostel

Przeszło ci kiedyś przez myśl jak to jest być w więzieniu? Jeśli tak, to ten znajdujący się w kanadyjskiej Ottawie hostel zagwarantuje Ci doświadczenie całkiem podobne. Kiedy w 1972 roku zamknięto więzienie Carleton County Gaol, budynek postanowiło wykupić Hostelling International i otworzyć w tym miejscu hostel. Od tego czasu infrastruktura budynku nie zmieniła się szczególnie, poza odrestaurowaniem kilku cel, aby zapewnić odwiedzającym jak najbardziej realne wrażenie spędzenia nocy w więzieniu. Poza tradycyjnymi celami kilku i jednoosobowymi hostel oferuje również standardowe pokoje, dostęp do Internetu, w pełni wyposażoną kuchnię, a nawet dawny spacerniak przerobiony na zewnętrzny bar, który działa w letnich miesiącach. Dla fanów nietypowych hoteli na świecie i gęsiej skórki ciekawostką może być, iż na terenie hostelu wciąż znajdują się cele śmierci czy szubienice z czasów funkcjonowania więzienia.

 

Jakie są nietypowe hotele na świecie? Wigwam Motel przy Route 66

Jakie jeszcze są nietypowe hotele na świecie? Obiekt, który zdecydowanie przypadnie do gustu tym, którzy lubią jeździć pod namiot. Jest to niezwykły hotel stworzony w 1949 roku, przez pochodzącego z Kentucky dewelopera Franka Redforda, z prostymi, betonowymi tipi. Warto wiedzieć, że tipi to rodzaj namiotu wykorzystywany głównie przez rdzennych amerykanów - Indian. Wigwam Motel jest zatem świetnym miejscem, żeby na chwilę oderwać się od codziennego pośpiechu i chociaż przez moment poczuć się jak za starych czasów. Hotel ten znajduję się w amerykańskim stanie Kalifornia w miejscowości San Bernardino. Jest on położony przy jednej z najsłynniejszych autostrad świata, czyli Route 66, łączącej zachodnią część USA, ze wschodnią. Droga Route 66 sama w sobie jest dużą częścią amerykańskiej tradycji i corocznie różne jej fragmenty odwiedzają tysiące turystów. Jeżeli, więc chcesz się poczuć jak w dawnych czasach w Ameryce, Wigwam Motel i okoliczna Route 66 są idealnym miejscem dla ciebie.

 
Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Ranking: nietypowe hotele na świecie. Skylodge Adventure Suites

Ranking na nietypowe hotele świata nie mógłby istnieć bez Skylodge Adventure Suites. Hotel ten znajduje się w Świętej Dolinie Inków w Peru i oferuje unikatowe przeżycie, jakim jest spanie w całkowicie przezroczystej, wiszącej kapsule na wysokości ponad 300 metrów nad dnem doliny. Skylodge Adventure Suites ma w swojej ofercie trzy takie kapsuły, a każda z nich wyposażona jest w cztery łóżka, łazienkę oraz jadalnię. Spanie w przezroczystym pomieszczeniu 300 metrów nad ziemią, może przyprawić niektórych o zawroty głowy, jednak twórcy tego miejsca zadbali o bezpieczeństwo odwiedzających, wykonując kapsuły z lotniczego aluminium oraz odpornego na warunki atmosferyczne poliwęglanu. Oprócz tego w górnej części pomieszczenia znajduje się wyjście ewakuacyjne w razie jakichkolwiek problemów. Skylodge Adventure Suites dba o to, aby odwiedzający mogli w spokoju i komforcie napawać się krajobrazami doliny. Pakiet pobytu zawiera pełne wyżywienie, transport z Cusco oraz przewodników.

 

Nietypowe hotele na świecie - lista

Oto lista nietypowych hoteli na świecie:

  • Icehotel, Szwecja - hotel zbudowany z brył lodu
  • Montana Magica, Chile - hotel pokryty w całości roślinnością 
  • Sun Cruise Resort, Korea Południowa - hotel-statek 
  • Dog Bark Park Inn, Idaho, Stany Zjednoczone - hotel w kształcie psa
 

Zobacz też: Najdłuższe rzeki w Europie. Która rzeka w Europie jest najdłuższa?

Więcej o: