Niesamowite zdjęcie z Tatr. Schronisko całkowicie zasypane śniegiem. "Ale bajka!"

Zdjęcie wykonane ze śmigłowca TOPR obiegło sieć. Widzimy na nim, że śnieg całkowicie zasypał schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Z lotu ptaka budynek jest praktycznie niewidoczny.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na stronie głównej 

Gazeta.pl

.

Zobacz wideo Stopnie zagrożenia lawinowego:

Autorem zdjęcia jest międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM Andrzej Mikler. Jego praca została udostępniona na fanpage'u Tatromaniak. W ciągu kilku godzin zdjęcie zdobyło kilka tysięcy polubień. - Tak prezentuje się obecnie schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Zdjęcie ze śmigłowca TOPR - czytamy na Facebooku.

"Aż by się chciało tam teleportować, tak na tydzień"

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Wiele osób zachwyciło się zdjęciem. Niektórzy przyznali jednak, że mieli problem z odnalezieniem na nim wspomnianego schroniska.

Ale bajka. Aż by się chciało tam teleportować, tak na tydzień...
Ależ piękne ujęcie!
Mogę tak patrzeć i patrzeć...
Chwilę mi to zajęło, zanim znalazłam.
Musiałam zrobić powiększenie zdjęcia!

- czytamy pod postem.

Tatry. Niekorzystna sytuacja lawinowa

W polskiej części Tatr wciąż obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Z powodu trudnych warunków zamknięty został szlak do Morskiego Oka, prowadzący od Palenicy Białczańskiej. Nieczynny jest tajże szlak do Doliny Pięciu Stawów oraz do schroniska w Dolinie Roztoki. Jak dowiadujemy się z komunikatu Tatrzańskiego Parku Narodowego: 

Pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. Szlaki pokryte są grubą warstwą śniegu - powyżej górnej granicy lasu są one w wielu miejscach nieprzetarte i nie widać ich przebiegu. Śnieg jest z reguły twardy i zmrożony, w miejscach nasłonecznionych, po południu robi się grząski i mokry.
Więcej o: