Studentka utknęła w ogromnym korku. Mimo to obroniła magisterkę na autostradzie

Elisa Santacroce, 23-latka z Turynu, obroniła swoją pracę magisterską w samochodzie. O jej nietypowym wyczynie zrobiło się głośno we włoskich mediach.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Jak poinformowała "La Repubblica", studentka z Turynu utknęła w ogromnym korku na autostradzie w drodze do Genui. Tego dnia dziewczyna miała obronić swoją pracę magisterską na tamtejszym uniwersytecie. Jednak mimo przeciwności Elisa Santacroce się nie poddała i osiągnęła swój cel. 

Korek na autostradzie

Mimo, że 23-latka oraz jej bliscy wyruszyli z Turynu z wielogodzinnym wyprzedzeniem, zostali zablokowaniu na autostradzie A26 między Piemontem a Ligurią. Korek był efektem karambolu z udziałem 40 samochodów osobowych oraz czterech ciężarówek. W wypadku zginęły dwie osoby. Karabinierzy przekazali kierowcom znajdujących się w tym miejscu, że sytuacja jest poważna. Zaznaczyli także, że blokada autostrady może potrwać nawet kilka godzin. 

Zobacz wideo "Pomysłowy" kierowca chciał przechytrzyć innych i ominąć korek. Nagrała to policja:

Nietypowa obrona pracy magisterskiej

Elisa Santacroce postanowiła więc skontaktować się ze swoim promotorem i poinformować go o tym, co się stało. Na uczelni szybko znaleziono rozwiązanie. Dziewczyna dostała możliwość obrony za pośrednictwem wideokonferencji w aplikacji Teams.

Studentce udało się obronić pracę magisterską w samochodzie. Po obronie Elisa oraz jej bliscy wybrali się na uczelnię w Genui, by zrobić pamiątkowe zdjęcie. 

 
Więcej o: