Hiszpania i Portugalia mają najciekawsze atrakcje na świecie? Te miejsca są najczęściej recenzowane na TripAdvisorze

Które miejsca na świecie są najczęściej oceniane? I które atrakcje zyskały zaskakujace komentarze? Na popularnym serwisie podróżniczym Tripadvisor opublikowano już miliard recenzji. - Zaufane recenzje i opinie podróżnych są sercem platformy - powiedział Stephen Kaufer, prezes i dyrektor generalny TripAdvisor.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Serwis TripAdvisor powstał 22 lata temu. Wielu turystów przed wyruszeniem w podróż sprawdza opinie pozostawione przez innych, gdzie warto się zatrzymać, zjeść czy atrakcyjnie spędzić czas. W listopadzie ubiegłego roku portal informował, że zablokowano milion fałszywych recenzji, a teraz podaje informację o kolejnej okrągłej liczbie – miliardzie opinii, które zostały opublikowane na portalu.

Jakie miejsca były najczęściej oceniane?

Z tej okazji TripAdvisor uchylił rąbka tajemnicy na temat najczęściej recenzowanych miejsc. Najczęściej recenzowany lokal gastronomiczny to Pasteis de Belem w Lizbonie. W tej urokliwej kawiarni i piekarnii można skosztować portugalski przysmak, obserwować cukierników przy pracy i rozkoszać się fantastyczną atmosferą.

Na podium listy najczęściej recenzowanych atrakcji turystycznych znalazła się bazylika Sagrada Familia - symbol Barcelony. Uważana jest za jedno z największych osiągnięć projektanta Antoniego Gaudíego.

Liderem w kategorii najczęściej recenzowany obiekt okazał się Luxor Hotel & Casino w Las Vegas w stanie Nevada. Swoim kształem przypomina piramidę, przy jednym z jego wejść znajduje się ogromny posąg, a mieści się w nim aż 4407 apartamentów.

Nie tylko lukier

Turyści nie szczędzą również słów krytyki. Wśród najbardziej rozczarowujących atrakcji znalazły się m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Most Golden Gate w San Francisco, Stonehenge w Wielkiej Brytanii czy Wielki Kanion w Arizonie. Choć trzeba przyznać, że niektóre opinie wywołują uśmiech u czytającego.

Turyści rozczarowani Empire State Building w Nowym Jorku piszą: "Co za rozczarowanie", "Za drogi bilet za zbyt krótką chwilę przyjemności", "Ten budynek jest o wiele za wysoki. Było mi przez to niedobrze, bo nie lubię wysokości".

Inny turysta poczuł zawód, gdy most Golden Gate w San Francisco okazał się inny niż na zdjęciach: "Wcale nie jest złoty! Ma brzydki brązowy kolor". Podobnie krytyczne opinie można przeczytać pod Stonehenge czy Wielkim Kanionem Kolorado. Największa atrakcja Wielkiej Brytanii nie zachwyciła jednego z internautów, który uznał, że to jedynie sterta kamieni, a Wielki Kanion Kolorado "to po prostu przerośnięty rów na ziemi".

Mimo wszystko dobrze, jeśli mamy okazję poznawać świat i docierać nawet w te miejsca, które potem wzbudzają w nas smutek czy niechęć. A recenzje? Warto mieć do nich dystans, bo przecież de gustibus non est disputandum.

Źródło: TripAdvisor, turystyka.wp.pl 

Więcej o: