Hiszpania i Portugalia mają najciekawsze atrakcje na świecie? Te miejsca są najczęściej recenzowane na TripAdvisorze

Które miejsca na świecie są najczęściej oceniane? I które atrakcje zyskały zaskakujace komentarze? Na popularnym serwisie podróżniczym Tripadvisor opublikowano już miliard recenzji. - Zaufane recenzje i opinie podróżnych są sercem platformy - powiedział Stephen Kaufer, prezes i dyrektor generalny TripAdvisor.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Serwis TripAdvisor powstał 22 lata temu. Wielu turystów przed wyruszeniem w podróż sprawdza opinie pozostawione przez innych, gdzie warto się zatrzymać, zjeść czy atrakcyjnie spędzić czas. W listopadzie ubiegłego roku portal informował, że zablokowano milion fałszywych recenzji, a teraz podaje informację o kolejnej okrągłej liczbie – miliardzie opinii, które zostały opublikowane na portalu.

TripAdvisor to jeden z najpopularniejszych serwisów z opiniami, z którego korzystają miliony ludzi na całym świecie - również w PolsceMilion fałszywych recenzji na Tripadvisorze. Jak nie dać się oszukać?

Jakie miejsca były najczęściej oceniane?

Z tej okazji TripAdvisor uchylił rąbka tajemnicy na temat najczęściej recenzowanych miejsc. Najczęściej recenzowany lokal gastronomiczny to Pasteis de Belem w Lizbonie. W tej urokliwej kawiarni i piekarnii można skosztować portugalski przysmak, obserwować cukierników przy pracy i rozkoszać się fantastyczną atmosferą.

Na podium listy najczęściej recenzowanych atrakcji turystycznych znalazła się bazylika Sagrada Familia - symbol Barcelony. Uważana jest za jedno z największych osiągnięć projektanta Antoniego Gaudíego.

Liderem w kategorii najczęściej recenzowany obiekt okazał się Luxor Hotel & Casino w Las Vegas w stanie Nevada. Swoim kształem przypomina piramidę, przy jednym z jego wejść znajduje się ogromny posąg, a mieści się w nim aż 4407 apartamentów.

Fontanna Di Trevi zebrała najwięcej negatywnych recenzjiTe narodowości narzekają najwięcej. Czy są wśród nich Polacy?

Nie tylko lukier

Turyści nie szczędzą również słów krytyki. Wśród najbardziej rozczarowujących atrakcji znalazły się m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Most Golden Gate w San Francisco, Stonehenge w Wielkiej Brytanii czy Wielki Kanion w Arizonie. Choć trzeba przyznać, że niektóre opinie wywołują uśmiech u czytającego.

Turyści rozczarowani Empire State Building w Nowym Jorku piszą: "Co za rozczarowanie", "Za drogi bilet za zbyt krótką chwilę przyjemności", "Ten budynek jest o wiele za wysoki. Było mi przez to niedobrze, bo nie lubię wysokości".

Inny turysta poczuł zawód, gdy most Golden Gate w San Francisco okazał się inny niż na zdjęciach: "Wcale nie jest złoty! Ma brzydki brązowy kolor". Podobnie krytyczne opinie można przeczytać pod Stonehenge czy Wielkim Kanionem Kolorado. Największa atrakcja Wielkiej Brytanii nie zachwyciła jednego z internautów, który uznał, że to jedynie sterta kamieni, a Wielki Kanion Kolorado "to po prostu przerośnięty rów na ziemi".

Mimo wszystko dobrze, jeśli mamy okazję poznawać świat i docierać nawet w te miejsca, które potem wzbudzają w nas smutek czy niechęć. A recenzje? Warto mieć do nich dystans, bo przecież de gustibus non est disputandum.

Źródło: TripAdvisor, turystyka.wp.pl 

Więcej o: