Ukochany kraj Polaków luzuje obostrzenia. Wybierasz się do Grecji? Sprawdź, jakie warunki obowiązują

Ulubiony kraj Polaków powoli luzuje restrykcje. Od 7 lutego turyści, którzy przeszli pełny cykl szczepień lub przebyli COVID-19 nie muszą okazywać negatywnego wyniku testu.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo W tym hotelu zatrzymała się na Santorini Sandra Kubicka

"W ciągu ostatnich dwóch lat Grecja wykazała się niezwykłą odpornością, wysyłając tym samym sygnał do odwiedzających nasz kraj, że mogą czuć się bezpieczni. W tym roku zrobi to samo" – powiedział Vassilis Kikilias, minister turystyki, cytowany przez branżowy portal fly4free.pl. 

Rezygnacja z testowania to duże ułatwienie. Trzeba jednak pamiętać, że od 1 lutego w Grecji paszporty covidowe są honorowane tylko przez 7 miesięcy od szczepienia. Rozwiązaniem jest przyjęcie dawki przypominającej, wówczas ważność dokumentu jest ważna bezterminowo.

Naga CaveSkała w kształcie węża. Turyści wierzą, że ma moc i spełnia życzenia

Nadal testy są obowiązkowe w przypadku osób niezaszczepionych lub takim, którym wygasła ważność certyfikatu COVID-19. Honorowane będą zarówno testy antygenowe (wykonane nie wcześniej niż 24 h przed podróżą) jak i PCR (72 h). Zasada nie dotyczy dzieci do 5. roku życia. Warto pamiętać, że wciąż na lotniskach możemy być wyrywkowo poddani testom na obecność koronawirusa.

Źródło: fly4free.pl

Więcej o: