Największa na świecie kawiarnia w igloo powstała w Indiach. "Jest jak w raju"

W tej kawiarni wszystko jest z lodu. Nie tylko ściany, ale również podłoga, stoliki czy siedziska. Najważniejsze, że atmosfera nie jest lodowata, a wręcz przeciwnie. Jestem w raju - mówi turystka Ekta. A właściciel chce ubiegać się o wpis do księgi rekordów Guinessa. Twierdzi, że to największa kawiarnia w igloo na świecie.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Varanasi - święte miasto Indii. Dlaczego niektóre kobiety nie mogą przychodzić nad Ganges?

W ośrodku narciarskim Gulmarg w Dżammu i Kaszmirze otwarto kawiarnię o nazwie Snowglu. Ta nowa atrakcja turystyczna mieści się w igloo i ma 11,43 m wysokości i 13,56 m szerokości.

"Widziałem taką koncepcję w Szwajcarii kilka lat temu. W kraju tym są również lodowe hotele, w których można spędzić noc. Pomyślałem, że w Gulmargu jest również dużo śniegu, dlaczego więc nie zrealizować tego pomysłu tutaj" - mówi Syed Wasim Shah, twórca kawiarni w igloo.

Właściciel nie ma wątpliwości, że "to największa na świecie kawiarnia w igloo. Złożyliśmy wniosek o wpis i czekamy na decyzję. Ostatni rekord świata należy do kawiarni w igloo w Szwajcarii z 2016 roku, jej wysokość wynosi 10.30 m, a średnica 12,92 m. Przekroczyliśmy go - mówi z dumą Syed Wasim Shah.

Igloo podzielono na dwie części. W jednej można siedzieć na lodowych krzesłach, na których położono owczą skórę i raczyć się tradycyjną kuchnią kaszmirską. Drugą przeznaczono na działania artystyczne. "Ukończenie budowy zajęło nam dwa miesiące" – dodał właściciel.

Rozkosz dla turystów

Snowglu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. "Jest jak w raju" – zachwyca się turystka Ekta. "Jestem wdzięczna temu, kto wpadł na taki pomysł" - dodała.

"Kawiarnia w igloo jest tak piękna, że nie potrafię wyrazić tego słowami" – powiedział Swapnil Khandore, inny turysta. - "Cała koncepcja kawiarni w igloo jest wyjątkowa, od architektury po konstrukcję stołów" - dodał Khandore.

Dwa terytoria związkowe

Dżammu i Kaszmir to stan w Indiach, który funkcjonował w latach 1954-2019. Większość jego terytorium zajmowały Himalaje. W obrębie stanu można było wyróżnić: region Dżammu, Kotlinę Kaszmirską i Ladakh. Śrinagar był stolicą letnią stanu, a Dżammu zimową.

31 października 2019 roku stan został zlikwidowany, a w jego miejsce utworzono dwa terytoria związkowe: Dżammu i Kaszmir oraz Ladakh.

Źródło: wionews.com, livemint.com 

Więcej o: