Walentynki 2022. Romantyczne miejsca w Krakowie. Gdzie zabrać swoją walentynkę?

Romantyczne miejsca w Krakowie można spotkać na każdym kroku. Gdzie zabrać swoja drugą połówkę na walentynkową randkę? Jeśli nie wiesz, spieszymy z pomocą i podpowiadamy, jakie miejsca dla zakochanych w Krakowie oraz w okolicach będą idealna na spędzenie walentynkowego wieczoru.

Miejsca dla zakochanych w Krakowie

14 lutego zakochani będą obchodzić swoje święto. Jeśli nadal nie wiesz jakie miejsce będzie idealne na romantyczny wieczór w Krakowie, to mamy dla ciebie kilka pomysłów. 

Zobacz wideo Przez żołądek do serca - śliwka z niespodzianką w czekoladzie

Walentynki 2022. Romantyczny wieczór w Krakowie 

Kraków to jedno z piękniejszych i romantyczniejszych polskich miast. Oczywiście doskonałym miejscem na romantyczny spacer są Planty, czyli park otaczający krakowski rynek. Ten krakowski park został założony jeszcze w pierwszej połowie XIX wieku i ma 21 hektarów oraz cztery kilometry długości, podczas długiego spaceru będziecie mogli nie raz i nie dwa wyznać sobie miłość. Stamtąd warto udać się na krakowski rynek, który słynie ze swojego magicznego i romantycznego uroku, a znajdujące się na nim eleganckie i czarujące kawiarnie oraz kameralne restauracje z pewnością doskonale nadadzą się na walentynkową kolację.

Polska Kraków - Rynek / shutterstockPolska Kraków - Rynek / shutterstock Polska Kraków - Rynek / shutterstock

Jeśli wasza walentynkowa randka jest jedną z pierwszych, to doskonałym miejscem do kradzieży pocałunków będzie wieża ratusza znajdująca się na rynku. Wieża jest wysoka na 70 metrów, a z jej szczytu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Kraków. To również doskonałe miejsce na oświadczyny, szczególnie jeśli Karków jest dla was miejscem wyjątkowym i pełnym wspólnych wspomnień.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Romantyczne atrakcje - Kraków i Kładka Ojca Bernatka

Poszukujecie romantycznych atrakcji w Krakowie? Jednym z miejsc, które warto odwiedzić w walentynki, jest Kładka Ojca Bernatka łącząca Kazimierz z Podgórzem. Kładka ma około 130 metrów i została oddana do użytku mieszkańcom Krakowa w 2010 roku. Kładka Ojca Bernatka bardzo szybko stała się romantyczną atrakcją Krakowa. Na barierze mostu zapięto już setki kłódek z imionami, datami czy wyznaniami miłości. Podobnie, jak na wiele innych mostach, zakochani wieszają kłódkę, a następnie wyrzucają kluczyk do rzeki, aby symbolicznie okazać sobie uczucia, ten gest ma świadczyć o nierozerwalnej więzi między zakochanymi oraz o ich głębokim uczuciu. 

Walentynki 2022. Romantyczne miejsca w okolicach Krakowa

Jeśli jednak poszukujesz romantycznego miejsca w okolicach Krakowa, to polecamy wybrać się do kopalni soli w Wieliczce. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski. Z kopalni wydobywano sól kamienną od XIII w. do 1996 r. Obecnie jest jedną z największych atrakcji Małopolski. To doskonałe miejsce na romantyczny wieczór, prócz spacerów korytarzami kopalni oraz zwiedzaniem komór, z których wydobywano sól, znajduje się tam także Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, warzelnia solankowa oraz tężnia solankowa. Kolejnym wyjątkowym miejscem jest malownicza wieś Lanckorona, czyli wyjątkowy skansen, w której będziecie mogli podziwiać piękne drewniane domy, kościół, ruiny zamku oraz liczne kapliczki.  

Kopalnia Soli, WieliczkaKopalnia Soli, Wieliczka Kopalnia Soli, Wieliczka / Fot. Shutterstock

Zobacz też: Romantyczne miejsca w Polsce, czyli gdzie udać się na weekendowy wypad we dwoje?

Więcej o: