Walentynki 2022. Romantyczne miejsca w Warszawie i nie tylko. Gdzie zabrać na spacer swoją walentynkę?

Romantyczne miejsca w Warszawie można znaleźć niemal na każdym kroku. Walentynki, czyli święto zakochanych to doskonały dzień na spacer po Warszawie i nie tylko. Podpowiadamy, gdzie zabrać swoją drugą połówkę na romantyczną przechadzkę.

Romantyczny wieczór w Warszawie 

Część naszych propozycji to dobrze znane wszystkim Warszawiakom miejsca, jednak warto odwiedzić je w tym wyjątkowym dniu, jakim są walentynki. Znaleźliśmy także miejsca, w których być może jeszcze nie mieliście okazji być.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Miejsca dla zakochanych w Warszawie doskonałe na walentynkową randkę

Wyjątkowym miejscem dla zakochanych w WarszawieŁazienki Królewski. Park zachwyca nawet zimą, poza alejkami i malowniczymi budowlami znajdują się w nim piękne mostki, na których łatwo wam będzie skraść całusa. Dodatkowo oświetlenie sprawi, że poczujecie się, jak bohaterowie komedii romantycznej lub przedwojennego romansu. 

Łazienki KrólewskieŁazienki Królewskie Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Jeśli jednak mieszkasz po prawej strony Wisły polecamy udać się na spacer do nieco mniej znanego, jednak równie urokliwego Parku Skaryszewskiego. Co ciekawe w 2009 otrzymał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce i zajął trzecie miejsce w konkursie Najpiękniejszy Park w Europie. Znajduje się w nim urokliwe jezioro, wodospad oraz liczne alejki, którymi można spacerować godzinami. 

Park Skaryszewski w Warszawie.Park Skaryszewski w Warszawie. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Romantyczne atrakcje - Warszawa na walentynki

Nie tylko parki sprzyjają romantycznym chwilom, również spacer nad Wisłą w Warszawie będzie doskonałą atrakcją walentynkowej randki. Przechadzka po dzikiej stronie Wisły (prawa) z pewnością ucieszy miłośników przyrody, a widok na rozświetlone miasto także powinien zachwycić twoją walentynkę. 

Jeśli jednak wolicie spędzić romantyczny wieczór w centrum Warszawy, to polecamy rozpocząć spacer od Nowego Miasta, a następnie skierować się na Stare Miasto, gdzie znajduje się słynna syrena warszawska. Podczas spaceru warto udać się na kamienne schodki, które są wyjątkowo romantycznym miejscem na mapie Warszawy. Polecamy także spacer Krakowskim Przedmieściem, szczególnie teraz kiedy jest pięknie udekorowane. W okolicy znajduję się również inne romantyczne miejsce, a mianowicie Ogród Saski z rzeźbami oraz fontanną. 

Romantyczne miejsca w okolicach Warszawy

Jeśli ty i twoja walentynka znacie stolicę, jak własną kieszeń to zachęcamy do małej podróży w romantyczne miejsca w okolicach Warszawy. Jednym z nich jest industrialny Żyrardów z pofabrycznymi budynkami oraz zespołem urbanistycznym miasta przemysłowego z XIX wieku. Pełen romantycznych miejsc jest Konstancin-Jeziorna. Zobaczycie tam zabytkowe willi, Stary Młyn w Skolimowie, Park Zdrojowy z tężnią solankową oraz neogotycki kościół. Z kolei jeśli ty i twoja walentynka kochacie przyrodę warto udać się do malowniczej Puszczy Kampinoskiej. Być może uda wam się dostrzec łosie, jelenie, sarny czy mniejsze zwierzęta takie jak lisy, borsuki czy wydry. 

Więcej o: