Iran. Lwica zabiła pracownika ogrodu zoologicznego i uciekła

Do śmiertelnego wypadku doszło w największym irańskim ogrodzie zoologicznym. Jeden z pracowników zoo karmiących zwierzęta został zaatakowany przez lwicę.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Leoś to robot, który uszczęśliwia małych pacjentów:

Co jakiś czas możemy usłyszeć o tragicznych wypadkach, do których dochodzi w ogrodach zoologicznych. Zazwyczaj ich przyczyną są słabe środki bezpieczeństwa lub nieostrożność ludzi. 

Lwica zabiła pracownika zoo

Od kilku dni głośno jest o zdarzeniu, do którego doszło w Araku na zachodzie Iranu. Tamtejszy ogród zoologiczny ma powierzchnię 32 hektarów i jest jednym z największym w tym kraju. Kilka dni temu lwica z tego zoo zaatakowała jednego z pracowników, doprowadzając do jego śmierci, a następnie uciekła z innym lwem.

Malutka niedźwiedzica została odłowiona. Teraz przebywa w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w PrzemyśluEkspert od niedźwiedzi: Lepiej zostawić niż męczyć zwierzę przez lata

- Przebywającej w ogrodzie zoologicznych od kilku lat lwicy udało się otworzyć wejście do klatki, a następnie zaatakować strażnika zoo, który szedł z posiłkiem dla zwierząt. Parze lwów udało się zbiec - poinformował jeden z pracowników ogrodu zoologicznego.

Parę uciekinierów udało się schwytać

Zaraz po ataku i ucieczce zwierząt kontrolę nad ogrodem zoologicznym przejęły służby bezpieczeństwa. Nie jest jednak jeszcze jasne, czy zoo w czasie zdarzenie było otwarte dla zwiedzających. Jak poinformowała irańska państwowa agencja IRNA, parę lwów udało się już schwytać. 

Zachwycające wieże widokowe na SuwalszczyźnieZachwycające widoki z wież na Suwalszczyźnie - m.in. na najgłębsze jezioro w Polsce

Więcej o: