Odwiedziła ekskluzywną restaurację w Kościelisku. Rachunek robi wrażenie, ale... "Najlepsze jedzenie na Podhalu"

Tiktokerka agatatestuje podczas pobytu w Zakopanem odwiedziła jedną z ekskluzywnych restauracji, która znajduje się w Kościelisku. Za wizytę w lokalu zapłaciła prawie 700 zł, ale w swojej krótkiej relacji podkreśla, że "brakuje jej słów, by opisać to, czego tam doświadczyła".

Więcej artykułów podróżniczych znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Agatatestuje to polska tiktokerka, która odwiedza restauracje w całym kraju, a swoimi spostrzeżeniami i ocenami dzieli się z obserwatorami w krótkich filmikach. Niedawno odwiedziła jedną z luksusowych restauracji na Podhalu.

Zobacz wideo "To jest coś, co naprawdę lubię", "Jest w nich coś odważnego!" - które polskie danie wywołuje tyle emocji?

"Paragon grozy"? Niekoniecznie

Z relacji dowiadujemy się, że w restauracji można zamawiać dania zarówno z menu regularnego, jak i degustacyjnego. Agata zdecydowała się na dwa menu degustacyjne: pięciodaniowe za 270 zł oraz siedmiodaniowe za 370 zł. Na pierwsze z nich składają się:

 • podhalański pstrąg źródlany z kwaszonymi burakami,
 • jajko z serem Reblochon de Savoie, kalafiorem i boczkiem,
 • kwaśnica z udźcem jagnięcym i ziemniakiem "z ogniska",
 • polędwica wołowa z dzikim brokułem w sosie roquefort,
 • creme brulee na kozim mleku z wanilią i pistacjami.

Drugie to z kolei:

 • tatar z sezonowanej wołowiny z grzybami leśnymi,
 • foie gras z kaczki,
 • jajko i kwaśnica takie jak w menu pięciodaniowym,
 • okoń morski, 
 • pierś z kurczaka z kalarepą,
 • pâte à choux z kremem orzechowym i gałką lodów.

Do tego zamówiła herbatę za 27 zł oraz wodę gazowaną za 11 zł. Łącznie zapłaciła 678 zł.

"Tanio nie było" - przyznaje, ale z filmiku wynika, że było warto. "Restauracja mocno mnie zaskoczyła. Brakuje mi słów, żeby opisać wam to, czego tam doświadczyłam. Absolutnie najlepsza obsługa na Podhalu oraz najlepsze jedzenie na Podhalu" - zapewnia. Jedno z dań tak jej zasmakowało, że postanowiła je odtworzyć. 

Choć rachunek opiewa na prawie 700 zł, trzeba przyznać, że jedzenia było naprawdę sporo. Ponadto lokal, który odwiedziła tiktokerka, należy do tych o wyższym standardzie, więc należy spodziewać się też odpowiednio wyższych cen.

Jednak z pewnością można znaleźć w Zakopanem i okolicach restauracje z bardziej przyjaznymi dla portfela cenami, w których też da się smacznie zjeść. Przed wybraniem lokalu na obiad warto zapoznać się z jego ocenami w sieci. Zdecydowana większość restauracji publikuje w internecie również swoje menu, więc ceny można sprawdzić jeszcze przed wejściem. Pomocni w wyborze miejsca mogą okazać się też mieszkańcy miasta, które odwiedzamy, którzy polecą lokale z dobrą kuchnią, ale nieco dalej od najpopularniejszych wśród turystów ulic i miejscówek. 

Więcej o: