Wilcza rodzina wybrała się na spacer. "Żeby wszystkie przeżyły" - komentują internauci

Dużą watahę nagrała jedna z fotopułapek umieszczona w Drawieńskim Parku Narodowym. "Jak pięknie na tym filmiku widać parę rodzicielską. Supernagranie! Brawo!" - komentuje jedna z internautek.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niemieckie wojsko przypadkiem pomogło wilkom

Wilki szare są zwierzętami stadnymi, wataha może liczyć nawet do 20 osobników. O wiele częściej spotyka się jednak niewielkie rodziny. I do tej pory rzeczywiście różnym fotopułapkom udało się uchwycić stada liczące kilka osobników. Pracownicy z Drawieńskiego Parku Narodowego mogą się czuć szczególnie dumni, ponieważ udało im się nagrać całkiem sporą rodzinę liczącą aż 11 wilków. W pewnym momencie na ujęciu z fotopułapki widać wszystkie zwierzęta na raz.

"Wow! 11 wilków" – nie kryją radości pracownicy parku. Drapieżniki uchwycono podczas porannej wędrówki. Przechodzą jedną z leśnych krzyżówek. Zdaniem przyrodników z parku, to dość spora rodzina. Zaskoczenie wywołał także fakt, że udało się je uchwycić w kamerze, ponieważ nie pokazują się zbyt często.

"Wydra jest bezpieczna"

Internauci nie kryją zachwytu, ale niektórzy martwią się o los innych zwierząt.

Piękny film, ale rodzina, żeby tak w innych rejonach Polski było. Albo giną w wypadkach komunikacyjnych, albo na nie kłusują, albo na polowaniach mylą z lisem. Straszą nimi. (…) A tu taka rodzina, żeby wszystkie przeżyły - komentuje pani Katarzyna.

"Czy wilki wygryzą teraz wydrę z logo DPN?" - zastanawia się inny internauta. "Panie Grzegorzu, wydra jest bezpieczna i uśmiecha się do pana" – odpowiadają pracownicy parku.

Jak pięknie na tym filmiku widać parę rodzicielską. Supernagranie! Brawo! - zachwyca się pani Marta.

Pod ścisłą ochroną

Leśnicy szacują, że na na terenie zachodniopomorskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku może żyć ponad 300 wilków. W całej Polsce żyje ok. 1,8 tys. wilków. Są pod ścisłą ochroną. Zamieszkują lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry Eurazji i Ameryki Północnej. Tworzą stada, w których obowiązuje hierarchia wewnętrzna. Są drapieżnikami, żywią się mięsem jeleni, dzików czy saren, ale nie gardzą małymi ssakami, padliną czy rybami.

Źródło: Drawieński Park Narodowy, wyborcza.pl, TVN24

Więcej o: