Poszedł z dzieckiem na sankach na Śnieżkę. "Jest na urlopie. Mózg zostawił w domu"

Na sankach ze Śnieżki? "To nie jest dobry pomysł, nie polecamy naśladować" - czytamy na profilu facebookowym Karkonoskiego Parku Narodowego. "Kreatywność" ludzi w dalszym ciągu mnie zadziwia - komentuje jedna z internautek.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Jedna z turystek była świadkiem nieodpowiedzialnego zachowania na najwyższym szczycie Karkonoszy. Dorosła osoba ciągnęła na sankach małe dziecko. Kobieta zrobiła zdjęcie i przesłała je do Karkonoskiego Parku Narodowego. Pracownicy szybko zamieścili je na swoim profilu, dodając komentarz: "To nie jest dobry pomysł, nie polecamy naśladować. Śnieżka to nie jest dobre miejsce do zjeżdżania z dziećmi na sankach".

Pracownicy KPN zwracają uwagę, że takie zachowania są ryzykowne i o tragedię naprawdę łatwo. Może przecież zdarzyć się sytuacja, gdy rodzic straci kontrolę nad sankami, a dziecko dalej będzie pędziło w dół. Konsekwencje mogą być opłakane i dla zjeżdżającego i dla osób, które byłyby akurat na szlaku.

Mózg został w domu

Pod postem rozgorzała dyskusja. Internauci skarżą się, że takie obrazki nie należą do rzadkości.

Wczoraj, gdy wracałem ze Śnieżki, cała rodzina zjeżdżała na sankach. Nawet nie krzyknęli: Uwaga! Gdyby nie śmiech dzieci, nikt z nas by nie wiedział, że na sankach pędzą cztery osoby. Po minięciu nas prawie wjechali w inna grupę - pisze pan Darek.

Inni zauważają, że niektóre osoby zjeżdżają w górach na popularnych jabłuszkach. "Później szlaki są tak wyślizgane przez te sanki i jabłuszka, że wejście jak lodowisko. Powinny być mandaty za takie zachowanie" - dodaje pani Ewelina.

On jest na urlopie. Mózg zostawił w domu – komentuje złośliwie pani Anna.
"Kreatywność" ludzi w dalszym ciągu mnie zadziwia – pisze pani Agata.
Wydawało mi się, że widziałem już wszystko - zauważa pan Adam.

Coraz więcej przypadków nieodpowiedzialnego zachowania

Pani Marzena natomiast zwraca uwagę, że choć w mediach często pojawiają się artykuły krytykujące zachowanie nieodpowiedzialnych turystów, to niestety kolejne osoby nie biorą sobie apeli o zdrowy rozsądek i dbanie o bezpieczeństwo do serca.

Mam wrażenie, że im więcej o tym mówimy i piętnujemy takie zachowania to takich "egzemplarzy" jest coraz więcej – zauważa pani Marzena.

Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy, Sudetów, jak również Czech. Jego oficjalna wysokość bezwzględna wynosi 1602 m n.p.m.

Źródło: Facebook 

Więcej o: