Romantyczne miejsca w Gdyni - lista miejsc z miłosną wibracją

Romantyczne miejsca w Gdyni to wiele malowniczych punktów. Szukasz idealnej lokalizacji na zaręczyny i długi spacer? Sprawdź urokliwe zakątki w Gdyni, które gwarantują magiczną scenerię i piękne kadry.

Miejsca dla zakochanych w Gdyni - walentynkowa aura 

Nadmorskie miejscowości po sezonie to nie tylko brak tłumów i niższe ceny, ale też niezwykła atmosfera ciszy i spokoju. Czy będzie to cisza przed burzą zmian w życiu? Walentynki to świetna okazja do tego, aby się oświadczyć. Planowanie zaręczyn nad morzem może przyprawić o dreszcz emocji, zapraszamy na przegląd najbardziej urokliwych miejsc dla zakochanych w Gdyni.

Romantyczne miejsca w Gdyni - molo w Orłowie 

W tym niezwykłym miejscu nie zobaczymy sopockich tłumów i nie zapłacimy za wejście na molo. Klasyczna biel konstrukcji na tle morskich fal to idealna sceneria do poważnych deklaracji. Molo z jednej strony osłonięte jest klifem, co czyni to miejsce niezwykle intymnym. Tuż obok znajduje się Domek Żeromskiego, to właśnie w tym miejscu autor ''Przedwiośnia" spędzał letnie wakacje. Miejsce, takie jak molo w Orłowie można porównać do kadru z dobrego filmu, który może być o Was. 

Molo w Gdyni OrłowieMolo w Gdyni Orłowie Fot. Michał Ryniak / Agencja Wyborcza.pl

Romantyczne atrakcje: Gdynia i lodowisko 

Po romantycznym spacerze czas na propozycję dla aktywnych. Zakochane pary mogą wybrać się w Gdyni na łyżwy, ta alternatywna wersja tańca gwarantuje endorfiny i mocną dawkę energii. Zadaszony obiekt należy do Młodzieżowego Domu Kultury, na miejscu można wypożyczyć sprzęt lub skorzystać z serwisu.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Romantyczne atrakcje - Gdynia. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? 

Zakochane pary, które tęsknią za wakacjami, mogą skorzystać z licznych romantycznych atrakcji na krytych basenach, których w Gdyni nie brakuje. Oprócz standardowych obiektów wyposażonych w SPA i jacuzzi, które znajdziemy w większości hoteli, warto wspomnieć o basenie z wodą solankową, która wykazuje pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz urodę. 

Romantyczny wieczór w Gdyni - restauracje z widokiem 

Romantyczne atrakcje w Gdyni to także wyjątkowe restauracje nad brzegiem morza, gdzie nawet podczas sztormu można podziwiać piękno Bałtyku z wygodnego fotela w towarzystwie ulubionego wina. Poniżej prezentujemy listę obiektów z najlepszym widokiem. 

Romantyczny wieczór w Gdyni - lista restauracji nad brzegiem morza: 

 • Browar Port Gdynia 
 • Restauracja Barracuda 
 • Vinegre
 • Mondo di Vinegre 
 • F.Minga 
 • Restauracja Del Mar
 • Tawerna Orłowska 

Molo w OrłowieMolo w Orłowie RENATA DĄBROWSKA

Miejsca dla zakochanych w Gdyni - Akwarium Gdyńskie 

Akwarium Gdyńskie to egzotyczne miejsce w samym centrum miasta. W obiekcie można podziwiać rzadkie gatunki ryb, płazów oraz gadów z różnych stron świata. Kierunek zwiedzania prowadzi nas przez kolejne odsłony świata zwierząt i jego tajemnic. Ze względu na stosunkowo duże tłumy odwiedzających nie jest to typowe miejsce dla zakochanych w Gdyni, ale po sezonie można liczyć na kameralną atmosferę. 

Romantyczne miejsca w okolicach Gdyni - lista

Jeśli planujecie dalszy wyjazd oto kilka romantycznych miejsc w okolicach Gdyni:

 • Molo w Sopocie
 • Kolorowy "Monciak"
 • Zamek w Malborku
 • Molo w Rewie 

Zobacz też: Romantyczne miejsca w Sopocie, czyli gdzie warto spędzić walentynki i nie tylko

Więcej o: