Romantyczne miejsca we Wrocławiu - zaplanuj zaręczyny w mieście spotkań

Romantyczne miejsca we Wrocławiu to cała masa możliwości. Planujesz zaręczyny w duecie z sesją walentynkową? Sprawdź urocze zakątki Wrocławia, który przyspieszą bicie serca i zapewnią spektakularne widoki. Zapraszamy na przewodnik dla zakochanych.

Romantyczne atrakcje: Wrocław i miejsca na zaręczyny 

Walentynki to idealna okazja ku temu, aby się oświadczyć, piękne oświetlone i otulone śniegiem miasto to wymarzona sceneria. Wrocław słynie z tajemniczych zakątków, gdzie można na chwilę uciec od tłumów i zadać to najważniejsze pytanie. Romantyczne atrakcje we Wrocławiu? O szczegółach piszemy w dalszej części artykułu. 

Miejsca dla zakochanych we Wrocławiu - Mostek czarownic 

Mostek Pokutnic przy Katedrze św. Marii Magdaleny to wyjątkowy punkt z widokiem na panoramę Wrocławia. To szczególne miejsce może przyprawić o szybsze bicie serca, mostek znajduje się na 45 m wysokości, a na górę prowadzi aż 247 schodów. Legenda głosi, że po zmroku można tam usłyszeć szelest, jęki i szuranie pokutujących dusz dziewcząt, które za życia nie chciały zostać przykładnymi żonami, tylko wybrały zabawę. Pomimo patriarchalnej aury, mostek czarownic to prawdziwa perła w kategorii miejsca dla zakochanych we Wrocławiu

Widok z Mostku Pokutnic na kościele św. Marii MagdalenyWidok z Mostku Pokutnic na kościele św. Marii Magdaleny Fot. Kamila Kubat / Agencja Wyborcza.pl

Romantyczne miejsca we Wrocławiu - Arena Wrocław 

To propozycja nie tylko dla kibiców, Arena Wrocław zajmuje wyjątkową pozycję w kategorii romantyczne miejsca. Przy okazji zwiedzania tarasu istnieje możliwość wejścia na trybunę D stadionu. Zaręczynowe plany warto wcześniej omówić z przewodnikiem, który wskaże najlepszy moment. Z pewnością można zorganizować całkiem prywatne spotkanie bez przypadkowych osób, w tym celu należy kontaktować się z biurem obiektu.

Zobacz wideo Przygotowujesz walentynkową kolację? Sprawdź, jak szybko ozdobić stół serwetkami w kształcie serc

Romantyczny wieczór we Wrocławiu - Kładka Siedlecka 

Dobre miejsce na romantyczny wieczór we Wrocławiu? Kładka Siedlecka to malowniczy mostek nad rzeką Oławą. Łączy ze sobą dwa osiedla Wilczy Kąt oraz Siedlec. Ażurowa konstrukcja w wyjątkowych okolicznościach przyrody przypomina trochę słynną kładkę japońską z obrazu Moneta. Ten romantyczny mostek ma ponad 100 metrów długości i idealnie nadaje się na zaręczyny.   

Kładka SiedleckaKładka Siedlecka Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Wyborcza.pl

Romantyczne miejsca we Wrocławiu - Pawilon Czterech Kopuł 

Spektakularny Gmach Pawilonu Czterech Kopuł to ciekawy obiekt architektoniczny i siedziba Muzeum Sztuki Współczesnej. W sobotę muzeum otwarte jest aż do godziny 20. Jest to nie tylko miejsce idealne na zaręczyny, ale też sesję zdjęciową. Sala wystawiennicza pod szklaną kopułą to piękna sceneria, przed zaręczynami warto szepnąć słówko obsłudze obiektu. 

Pawilon Czterech KopułPawilon Czterech Kopuł Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Wyborcza.pl

Romantyczne atrakcje: Wrocław - Pergola 

Ta wyjątkowa budowla została zaprojektowana przez Hansa Poelziga w formie dwóch rzędów słupów, razem aż 750 kolumn z surowego żelbetu zwieńczonego kratą. Na górze pnie się winorośl. Eliptyczny kształt tworzy romantyczny zaułek w sam raz na zaręczyny. Szereg kolumn będzie idealnym tłem dla pamiątkowych zdjęć i wielkich wzruszeń. 

Hala Stulecia we WrocławiuHala Stulecia we Wrocławiu Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

Romantyczne miejsca w okolicach Wrocławia - lista

Jeśli jednak chcesz wybrać się nieco dalej, prezentujemy romantyczne miejsca w okolicach Wrocławia:

  • Kotowice
  • Rudawska Park Krajobrazowy 
  • Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim
  • Dolina Bystrzycy
  • Zalew Mietkowski

Zobacz też: Romantyczne miejsca w Szczecinie. Gdzie wybrać się z ukochanym na wycieczkę?

Więcej o: