Martyna Wojciechowska pokazała zachwycający most w Szanghaju. "Kolorowy zawrót głowy"

Martyna Wojciechowska często dzieli się na swoich profilach w mediach społecznościowych podróżniczymi inspiracjami. Tym razem prezenterka pokazała projekt renowacji jednego z mostów w Szanghaju.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Córka Martyny Wojciechowskiej podbiera jej biżuterię:

Martyna Wojciechowska od lat cieszy się niemalejącą popularnością. Jej programy telewizyjne mogą pochwalić się sporym zainteresowaniem, a w mediach społecznościowych obserwują ją miliony osób. Zadebiutowała jako modelka w TVN. W następnych latach prowadziła liczne programy. To m.in. "Big Brother", "Dzieciaki z klasą", "Studio Złote Tarasy". Od 2009 roku tworzy serię "Kobieta na krańcu świata".

"I od razu świat jakby piękniejszy"

Martyna Wojciechowska opublikowała na swoich progilach na Facebooku i Instagramie zdjęcia, na których widzimy projekt renowacji mostu nad rzeką Wusong w Szanghaju. Ma on połączyć dwie dzielnice - Jing’an oraz Zhabei. - Zamiast szarego betonu… kolorowy zawrót głowy - napisała Wojciechowska pod swoim postem. 

Projekt zachwycił wiele osób. Oto niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod postem na Facebooku:

I od razu świat jakby piękniejszy.
Człowiek, patrząc na tak piękne, żywe kolory od razu nabiera energii. U nas jest zbyt szaro i smutno. Mam nadzieję, że z czasem to się zmieni i ludzie pokochają kolory.
Bardzo fajny projekt. Szary beton jest fatalny i przygnębiający.

Szary asfalt ustępuje miejsca kolorom

Jak wyjaśniają twórcy projektu, ich najnowsza propozycja ma na celu przekształcenie mostu w urozmaicony park oferujący niezwykłą podróż przez jeden z najbardziej zabudowanych obszarów Szanghaju. - Szary asfalt ustępuje miejsca odważnym i jasnym kolorom. Zmieniają one most w przyciągający wzrok miejski punkt orientacyjny - zapewniają. 

Most powstał w 1997 roku. Do 2009 roku służył tylko i wyłącznie pieszym. Jednak po 12 latach w związku z World Expo of Shanghai poddano go renowacji. Dzięki temu mogą z niego korzystać także mniejsze pojazdy, takie jak rowery czy skutery. 

Betlejem - gdzie jest, co można zobaczyć, jakie uroczystości odbywają się w święta Bożego Narodzenia? Betlejem, czyli "perła Palestyny". "Przed Bożym Narodzeniem nie śpi"

Więcej o: