Romantyczne miejsca w Poznaniu - lista adresów z niezwykłą energią

Romantyczne miejsca w Poznaniu. Szukasz idealnej lokalizacji na wyznanie miłości, zaręczyny lub walentynkową sesję zdjęciową? Sprawdź nasz przewodnik po urokliwych zakątkach Poznania, gdzie miłość unosi się w powietrzu.

Romantyczne atrakcje - Poznań i wakacyjny klimat 

Niskie temperatury za oknem nie mają wpływu na temperaturę uczuć, ale zakochane pary nawet w środku zimy w Poznaniu mogą poczuć się jak na egzotycznych wakacjach. Jak zaplanować randkę na przekór pogodzie? Poniżej prezentujemy dwie bardzo wakacyjne romantyczne atrakcje w Poznaniu

  • Poznańska palmiarnia to największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie. Na miejscu można podziwiać aż 1100 gatunków roślin oraz 170 gatunków ryb. Każdy, kto marzy o egzotycznej scenerii w samym środku zimy, powinien odwiedzić właśnie to miejsce, które jest idealną alternatywą dla zimowego spaceru. Zgromadzone rośliny tworzą fantastyczną scenerię do poważnych deklaracji i naturalne tło do walentynkowej sesji foto. Na koniec warto odwiedzić kawiarnię, która słynie z pysznych wypieków. 
 
  • Termy maltańskie, czyli basen, jacuzzi, sauna i spa w jednym. To idealny wybór dla poszukiwaczy relaksu. Wodny świat aquaparku składa się aż z 16 basenów o różnej wielkości oraz głębokości. Szybsze bicie serca zapewni 11 zjeżdżalni oraz rwące rzeki. Sauny to aż 14 kameralnych pomieszczeń, można skorzystać zarówno z sauny suchej czy parowej, jak i klimatycznych saun zewnętrznych.

Romantyczne miejsca w Polsce to m.in. Kazimierz Dolny, gdzie wiele par przybywa aby świętować zaręczyny, walentynki lub inne ważne wydarzenia. Romantyczne miejsca w Polsce, czyli gdzie udać się na weekendowy wypad we dwoje?

Miejsca dla zakochanych w Poznaniu - zaproszenie do tańca, na wino i na czekoladę 

Podobnie jak w przypadku Sylwestra od wieczoru walentynkowego oczekujemy czegoś więcej. Jak zorganizować wyjście, które oczaruje drugą połówkę? Poniżej kilka propozycji. 

  • Taniec to szczególny język miłości, w restauracji Południe można wziąć udział w warsztatach tanga argentyńskiego oraz rozsmakować się w domowej kuchni inspirowanej Ameryką Południową i Azją. Oprócz gorących rytmów na gości czeka ręcznie robiony makaron oraz pieczywo wypiekane na miejscu. Walentynki w argentyńskim klimacie mogą być miłym tanecznym treningiem dla par, które właśnie przygotowują się do ślubu i ćwiczą pierwszy taniec.

Jakie jeszcze miejsca dla zakochanych polecają Poznaniacy? 

  • Na gorącą czekoladę, która pobudza zmysły zaprasza czekoladziarnia Cacao Republika. To właśnie tutaj z widokiem na uliczki Starego Rynku można delektować się aromatyczną czekoladą z masą pysznych dodatków. Taki słodki zastrzyk energii to idealna propozycja po mroźnym spacerze lub zabawie na basenie. 
  • Degustacja wina wraz z krótkim kursem na ten temat to oferta wielu winiarni i idealny patent na romantyczny wieczór w Poznaniu. Kameralny charakter tego typu spotkań spodoba się wszystkim zakochanym, którzy stronią od tłumów. Które miejsca warto odwiedzić? Winiarnia Barrririo, Wino na kieliszki i Winobramie - to propozycje, które polecają Internauci. 

Stare miasto w PoznaniuStare miasto w Poznaniu ilolab / Shutterstock

Romantyczne miejsca w Sopocie znaleźć można na każdym kroku, jednak bez wątpienia najpopularniejszym z nich jest molo. Romantyczne miejsca w Sopocie, czyli gdzie warto spędzić walentynki i nie tylko

Zobacz też: Gdzie morsować w Poznaniu? [LISTA i MAPA MORSOWISK]

Romantyczny wieczór w Poznaniu - gdzie na spacer? 

Po serii atrakcji wieczór warto zakończyć w wyjątkowo romantycznej scenerii, poniżej prezentujemy kilka klimatycznych adresów na spędzenie romantycznego wieczoru w Poznaniu

Zobacz też: Trasy na narty biegowe: Poznań. Dla początkujących i zaawansowanych

Romantyczne miejsca w okolicach Poznania

  • Tereny wokół sztucznego jeziora maltańskiego pełne urokliwych zakątków, 
  • Po drugiej stronie jeziora znajduje się Kobylepole, gdzie można zapomnieć o tym, że jesteśmy w mieście. 
  • Romantyczne miejsca w Poznaniu to także park Sołacki urządzony w stylu angielskim, kilka mostków i wodospady to idealne miejsca na zaręczyny. 

Park Sołacki w Poznaniu, grudzień 2021Park Sołacki w Poznaniu, grudzień 2021 Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Zobacz też: Romantyczne hotele w polskich górach. Spędź wyjątkowe chwile w jednym z nich!

Więcej o: