Kraje, w których jest ciepło cały rok. Sprawdź, gdzie pojechać na urlop

Kraje, w których jest ciepło cały rok to idealny kierunek podróży dla wszystkich, marzących o wypoczynku w promieniach słońca. Poznaj najpopularniejsze kraje, odwiedzane przez Polaków w zimowym okresie.

Gdzie lato trwa cały rok: słoneczna Tajlandia

Szukasz miejsc, gdzie lato trwa cały rok? Zapomnij o mrozie i niesprzyjającej pogodzie. Zaplanuj urlop marzeń i ciesz się wypoczynkiem w kraju, w którym skorzystasz z uroków piaszczystych plaż i możliwości kąpieli w ciepłym morzu. Tajlandia to kraj idealny na wakacje marzeń, zwłaszcza w czasie, gdy w Polsce musimy mierzyć się z minusowymi temperaturami. Odwiedź państwo w południowo-wschodniej Azji, aby poznać jego tajemnice i odkryć niezwykłe uroki wielu miejsc. W magicznej Tajlandii zobaczysz mnóstwo niesamowitych zabytków, zasmakujesz w egzotycznej kuchni i spotkasz się z ciekawą kulturą. Wybierając się do tego egzotycznego kraju, odwiedzisz rajskie plaże i zyskasz okazję podziwiania zapierających dech w piersi widoków. Szukając najciekawszych miejsc na wypoczynek, zatrzymaj się na pięknej wyspie Ko Phi Phi Don, zobacz prowincję Krabi i zajrzyj do wyjątkowej stolicy kraju – Bangkoku. Okres od grudnia do lutego, gdy temperatura waha się w granicach 25-31°C, jest najlepszym czasem na zwiedzanie Tajlandii.

TajlandiaTajlandia Tee11 / Shutterstock

Zobacz wideo Warto wiedzieć

Gdzie jest ciepło cały rok: upalne Malediwy

Jeśli marzysz o wypoczynku w kraju, gdzie jest ciepło cały rok, obierz kurs na skąpane w słońcu Malediwy. Egzotyczne państwo wyspiarskie, zlokalizowane na Oceanie Indyjskim. W styczniu na Malediwach możesz spodziewać się około 27-30°C w ciągu dnia i korzystać z kąpieli w ciepłym morzu (temperatura wody wynosi około 28°C). Podczas pobytu w tym bajecznym azjatyckim państwie odwiedzisz najpiękniejsze rajskie plaże, zachwycisz się tropikalną roślinnością i rafami koralowymi, porastającymi wybrzeża archipelagu.

Malediwy są dumą i perłą Oceanu Indyjskiego. To archipelag egzotycznych ok. 1200 wysp zlokalizowanych na 26 atolachMalediwy są dumą i perłą Oceanu Indyjskiego. To archipelag egzotycznych ok. 1200 wysp zlokalizowanych na 26 atolach Firushan numaan / shutterstock

Zobacz też: Wakacje w styczniu? Spędź urlop, spacerując po słonecznych plażach i odwiedź wyjątkowe, egzotyczne miejsca

Ciepłe kraje - cały rok: tajemniczy Egipt

Ciepłe kraje przez cały rok odnajdziesz w Afryce, a jednym z nich jest Egipt, czyli najczęściej obierany kierunek polskich turystów. Niesamowite państwo położone nad brzegiem Morza Śródziemnego kusi tajemniczością, opowieściami o potężnych faraonach, zachwyca majestatycznymi piramidami i innymi zabytkami, które robią wrażenie na każdym, kto je zobaczy. W styczniu temperatura w Egipcie w ciągu dnia wynosi około 21°C, a w lutym około 23°C. Decydując się na urlop w tym kraju należy jednak pamiętać, że nocą jest tam znacznie chłodniej niż za dnia. Chcąc korzystać z możliwości opalania i kąpieli w morzu najlepiej wybrać się na południe Egiptu. Idealnym miejscem na wypoczynek są miasta, takie jak Sharm El Sheikh czy Hurghada.

EgiptEgipt Alex Anton / shutterstock

Lista ciepłych krajów - cały rok: inne miejsca, w których wypoczniesz z dala od chłodu

Lista ciepłych krajów przez cały rok może zainspirować do podróży w wyjątkowe miejsca na świecie. Zamiast mrozów i nieprzyjemnej szarugi wybierz się na wycieczkę do państwa, w którym skorzystasz z pięknej pogody i zobaczysz wiele pięknych miejsc.

  • Meksyk – słoneczny kraj położony w Ameryce Północnej to idealny wybór na wypoczynek w czasie polskiej zimy. W styczniu temperatura w tym państwie w ciągu dnia wynosi około 25°C;
  • Sri Lanka – to państwo w Azji Południowej, zlokalizowane na wyspie Cejlon. Marząc o spędzeniu urlopu w miejscu, w którym zawsze świeci słońce, warto udać się właśnie tam. Zobaczysz tam złociste plaże i tropikalną roślinność. W styczniu temperatura na Sri Lance wynosi około 29°C. Luty natomiast jest jednym z najcieplejszych miesięcy w tym kraju i dochodzi do około 31°C.
  • Kenia – gorąca Kenia jest afrykańskim państwem, które ma do zaoferowania wiele atrakcji. Najważniejszą z nich jest bez wątpienia spotkanie oko w oko z dziką przyrodą. Podczas wyprawy safari zobaczysz zebry, żyrafy, słonie, lwy, antylopy czy strusie, żyjące w swoim naturalnym środowisku. W niesamowitej Kenii zyskasz również okazję nurkowania z delfinami i żółwiami, a także przyjrzysz się bliżej ogrodom koralowym, zachwycającym niesamowitą fauną. W styczniu temperatura w tym afrykańskim państwie wynosi około 30°C w ciągu dnia, a w lutym może dochodzić nawet do 33°C.   
  • Wyspy Kanaryjskie (Hiszpania) – poszukując ciepła w chłodne zimowe dni, możesz również wybrać się do jednego z europejskich krajów, Hiszpanii, a konkretnie na Wyspy Kanaryjskie. Choć styczeń jest najchłodniejszym miesiącem na wyspach, temperatura w ciągu dnia osiąga zwykle około 19°C, a w lutym około 20°C. Najcieplejszą z wysp jest Fuerteventura, położona najbliżej Afryki.

KeniaKenia Fot. Shutterstock

Zobacz też: Zwierzęta aktywne zimą: jak fauna przystosowuje się do zimowych warunków bytowania?

Więcej o: