Miasto w Kanadzie obsypane białymi łuskami. "To nie jest śnieg"

Gdy rano mieszkanka Hamilton w Kanadzie spojrzała na podwórko, była przekonana, że w nocy spadł śnieg. Gdy jednak dokładniej przyjrzała się białej pokrywie, mocno się zdziwiła. Wszystko pokrywały białe łuski - powiedziała portalowi "Guardiana" Adrienne Van Halem.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kłopoty Justina Trudeau. Chodzi o zdjęcie sprzed lat

Adrienne Van Halem zdjęcie swojego samochodu udostępniła na portalu Reddit oraz w grupie sąsiedzkiej na Facebooku. Kobieta obstawiała, że to śnieg, następnie sól, wkrótce wszystko stało się jasne. "Zamiast śniegu to były opady soi" - powiedziała. Mieszkańcy namawiali, żeby jak najszybciej skontaktowała się z miastem. Inni przekonywali ją, że opady łusek soi nie są niczym nowym w Hamilton.

Samochód mieszkanki Hamilton obsypany łuskami soiSamochód mieszkanki Hamilton obsypany łuskami soi Facebook.com, fot. Adrienne Van Halem

"Dorastałem tutaj i pamiętam, że śnieg był czarny, a samochód brudny. Mieszkając w pobliżu jakiejkolwiek fabryki, trzeba być przygotowanym na zanieczyszczenia i opady" - napisał jeden z użytkowników.

Awaria w zakładzie

Rzeczywiście internauta miał rację, ponieważ w okolicy znajduje się zakład przetwórstwa soi. Gdy kobieta skontaktowała się z firmą, otrzymała informację, że w fabryce doszło do awarii filtra i dlatego łupiny soi przedostały się na zewnątrz.

"Chociaż nie doszło do zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa naszych sąsiadów oraz pracowników, rozumiemy, że znalezienie pozostałości po soi było irytujące" - powiedział CBC News rzecznik Bunge, Deb Seidel.

Kobieta otrzymała bon do myjni

Van Halem otrzymała od firmy bon upominkowy na pakiet czyszczący do lokalnej myjni samochodowej. "Doceniam ten gest, ponieważ mój samochód nadal jest brudny" – powiedziała, dodając: "Taka jest rzeczywistość, gdy mieszkasz w półprzemysłowym obszarze".

To nie pierwsza sytuacja, gdy z zakładu przedostały się różne substancje. W 2020 roku uliczki osiedla pokrył cukier.

Źródło: The Guardian

Więcej o: