Romantyczne miejsca w Szczecinie. Gdzie wybrać się z ukochanym na wycieczkę?

Romantyczne miejsca w Szczecinie to zakątki, w których możemy spotkać nie tylko pary zakochanych, ale także osoby ceniące spokój i przebywanie z dala od zgiełku wielkiego miasta.

Romantyczne miejsca w okolicach Szczecina w sam raz dla zakochanych

Romantyczne miejsca w Szczecinie? Choć miasto kojarzy nam się raczej jako stolica województwa i ważny port, to nie brak mu urokliwych miejsc w sam raz na spotkanie zakochanych. Trzeba jednak poznać je nieco bliżej, by dostrzec potencjał tego wyjątkowego miejsca ulokowanego na Pomorzu Zachodnim, tuż przy granicy z Niemcami. Szczecin to miasto, gdzie wyraźnie widoczne są wpływy kultury i sztuki zachodu. Znajduje się tu mnóstwo interesujących zabytków, prężnie działają instytucje kulturalne etc. Nie brak więc sposobów na interesujące spędzenie czasu we dwoje. Wystarczy nieco kreatwności, aby znaleźć romantyczne miejsca w okolicach Szczecina.

Romantyczne atrakcje. Szczecin i jego urokliwe zakątki

Romantyczne atrakcje Szczecin oferuje każdemu, kto ma choć odrobinę pomysłu na to, jak chce spędzić wolną chwilę z ukochaną osobą. Jeśli tak jest to odpowiednia sceneria na pewno sie znajdzie. Jednym z najczęściej uczęszczanych przez zakochanych miejsc są okolice Rusałki, które stwarzają doskonałe warunki do długich spacerów i rozmów. Można także dać się ponieść romantycznej atmosferze i na dowód miłości zamieścić na moście kłódkę z inicjałami, która pozostanie tam na lata jako dowód wzajemnych uczuć. Dla spacerowiczów dobrą opcją jest także wybranie okolicy jeziora Szmaragdowego, gdzie zlokalizowany jest punkt widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta. 

Zobacz wideo Jedno z najbogatszych i zarazem najdroższych miast na świecie. Jak wygląda Singapur?

Romantyczny wieczór w Szczecinie. Zajrzyj na deptak Bogusława

Romantyczny wieczór w Szczecinie nie może obyć się bez kolacji lub chociaż drinka, a jeśli tak to koniecznie trzeba wybrać się na deptak Bogusława, gdzie znajdziemy największe skupisko ciekawych lokali gastronomicznych w mieście. Wystarczy rozejrzeć się i wstąpić do pierwszej z brzegu restauracji lub kawiarni, by cieszyć się nie tylko swoim towarzystwem, ale także wyśmienitą kuchnią. Deptak Bogusława to miejsce, które tętni życiem wieczorami, zwłaszcza wtedy gdy zrobi się już ciepło. Przybywają tu nie tylko mieszkańcy, ale też przyjezdni poszukujący nowych smaków, wśród których łatwo wyśledzić także zakochane pary.

Dobrym sposobem na połączenie romantycznego wieczoru z wizytą w kinie, jest wybranie najstarszego kina w mieście - kina Pionier, gdzie widzowie na czas seansu zajmują miejsca przy kameralnych stolikach mogąc delektować się nie tylko doskonałym filmem, ale także wzajemną obecnością. 

Miejsca dla zakochanych w Szczecinie. Lista

Jeśli wciąż nie masz pomysłu w jakim miejscu dla zakochanych w Szczecinie chciałbyś spędzić wyjątkowe chwile z drugą połówką, sięgnij po poniższą listę, która będzie dla ciebie odpowiednią inspiracją:

  • Zamek Książąt Pomorskich - jeśli chcesz, aby twój towarzysz/towarzyszka poczuł się wyjątkowo zaproś go na zamek; będziecie tu mogli podziwiać nie tylko ponadczasową architekturę oraz wybitne dzieła sztuki, ale także macie szansę miło spędzić czas korzystając z odbywających się tu koncertów czy wystaw; po wszystkim możecie także skusić się na wspólny obiad w restauracji na terenie zamku
  • Teatr Polski w Szczecinie to propozycja dla wielbicieli tego typu rozrywki. W repertuarze zawsze znajdziemy same perełki, wśród których nie brak zarówno sztuk nowoczesnych jak i tych należących do kanonu teatralnego
  • Wały Chrobrego - to chyba najczęściej odwiedzane przez zakochanych miejsce; bliskość wody, wyjątkowe otoczenia, pobliski Teatr Współczesny tworzą niesamowity klimat, który sprawia, że chce się tu przebywać i wracać. 

Zobacz też: Romantyczne hotele w polskich górach. Spędź wyjątkowe chwile w jednym z nich!

Więcej o: