Najlepsze kraje do podróżowania i pracy zdalnej w 2022 roku. Czy jest wśród nich Polska?

Coraz więcej osób korzysta z elastycznego środowiska pracy i przymierza się do spróbowania tzw. workation, czyli wyjazdu wypoczynkowego połączonego z pracą zdalną. Z rankingu przygotowanego przez firmę Kayak, wynika, że najlepsze warunki znajdziemy w Portugalii. Polska zajęła 34. miejsce na świecie i 18. w Europie wśród 111 uwzględnionych krajów.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Firma Kayak przeanalizowała 111 krajów i oceniła każdy z nich pod kątem 22 czynników w sześciu kategoriach: koszty podróży i dostępność lotów, lokalne ceny, zdrowie i bezpieczeństwo, możliwości pracy zdalnej, życie społeczne i pogoda. Pozwoliło to wyłonić kraje, w których łatwo jest pracować zdalnie, a jednocześnie można dobrze bawić się po godzinach.

Polska znalazła się na 34. pozycji w globalnym rankingu i zajęła 11. miejsce wśród krajów europejskich. W globalnym wymiarze wyprzedziła między innymi tak popularne kraje, jak Belgia, Dania czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Do mocnych stron Polski można zaliczyć między innymi wysoką prędkość internetu, przystępne ceny zakwaterowania i wynajmu samochodów oraz stosunkowo niskie koszty życia.

Malutka niedźwiedzica została odłowiona. Teraz przebywa w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w PrzemyśluBrawurowa akcja leśniczego. Maleńka niedźwiedzica Ada uratowana przed wilkami

TOP 10

10 krajów najlepiej nadających się do produktywnej pracy zdalnej i ekscytujących podróżniczych przygód według rankingu Kayak:

1. Portugalia

2. Hiszpania

3. Rumunia

4. Mauritius

5. Japonia

6. Malta

7. Kostaryka

8. Panama

9. Czechy

10. Niemcy

Jeden z narciarzy najechał na hydrant i go uszkodził. Ucierpieli inniChwile grozy w ośrodku narciarskim. "Mam siniaki od stóp do głów"

Portugalia została uznana za najlepszy kraj do pracy zdalnej na świecie, zdobywając wysokie noty we wszystkich kategoriach, w tym za wspaniałą pogodę, dużą liczbę miejsc, w których można się pobawić, niski poziom przestępczości i stosunkowo niskie koszty życia. Kraj ten oferuje również wizy dla cyfrowych nomadów, a do tego wielu miejscowych dobrze posługuje się językiem angielskim, na czym często zależy ekspatom. Drugie miejsce zajęła Hiszpania. Na jej wysoką pozycję wpłynęły między innymi duża liczba restauracji i kawiarni na mieszkańca oraz szybki internet, duża liczba przestrzeni coworkingowych i wizy dla freelancerów. Kraj oferuje również doskonałe życie nocne i jest bardzo przyjazny dla społeczności LGBTQ+. Na trzecim miejscu uplasowała się Rumunia, przede wszystkim dzięki bardzo atrakcyjnym cenom długoterminowego wynajmu apartamentów i lokalnego jedzenia.

Źródło: Kayak

Więcej o: