Nagranie z nastolatkami zdobywającymi Śnieżkę ma już prawie milion wyświetleń. "Kompletny brak wyobraźni"

Jeden z turystów nagrał grupę nastolatków zdobywających szczyt Śnieżki w nieodpowiednich strojach. W tym czasie warunki były bardzo niesprzyjające.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Nagranie, które szybko zdobyło popularność w sieci, przypomina o bezmyślności oraz nieodpowiedzialności niektórych turystów. W ciągu kilku dni wyświetliło je prawie milion razy. 

"Tak się kończą górskie wypady w nieodpowiednim ubiorze"

Grupa nastolatków wybrała się na Śnieżkę. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, w jaki sposób ubrali się młodzi turyści. Na nagraniu, które możemy obejrzeć na TikToku, widzimy, że nastolatkowie zdobywali szczyt w adidasach i dżinsach w czasie bardzo niesprzyjających warunków. Co ciekawe, bohaterowie filmiku dosłownie co kilka sekund upadają. 

- Tak się kończą górskie wypady w nieodpowiednim ubiorze. Pamiętajcie, że wybierając się w góry, zawsze powinno się zakładać odpowiednie obuwie. Zimą wskazane są RACZKI - przypomniał autor nagrania.

Pod nagraniem pojawiło się ponad tysiąc komentarzy. Oto niektóre z nich:

Najbardziej to mi szkoda ratowników z górskiego pogotowia, bo się muszą użerać z tyloma nieodpowiedzialnymi ludźmi.
Jestem z Karpacza i jak takie coś widzę, to otwiera się nóż w kieszeni. A później moi kumple ryzykują, żeby ich pościągać.
Wchodziłam na Śnieżkę w taką pogodę, byłam dobrze ubrana i miałam problem... To jest kompletny brak wyobraźni i odpowiedzialności, może też wiedzy.
Więcej o: